رویای دختر ایرانی برای سفر به ماه نقش برآب شد

به گزارش گفتگوی افروز، ری وایزمن، ویکتور گلاور، کریستین هاموک کوخ، فضانوردان ناسا و ژرمی هانسن فضانورد آژانس فضایی کانادا، فضانوردانی هستند که در ماموریت آرتمیس 2 به اطراف ماه فرستاده می شوند.

رویای دختر ایرانی برای سفر به ماه نقش برآب شد

به گزارش خبرآنلاین، ناسا و آژانس فضایی کانادا نام چهار فضانوردی که قرار است در ماموریت آرتمیس 2 به سمت ماه به پرواز دربیایند را خاطرنشان کرد. این اولین ماموریت فضایی ناسا با حضور فضانوردان است که راه را برای حضور طولانی مدت در ماه برای مقاصد علمی و تحقیقات پروژه آرتمیس هموار خواهد نمود.

نام مسافران پروژه آرتمیس 2 عصر دوشنبه در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون آمریکا اعلام شد. بیل نلسون یکی از مدیران ارشد ناسا دراین باره گفت: فضانوردان آرتمیس 2 نمایده هزاران نفری هستند که به صورت خستگی ناپذیر برای رساندن ما به ستاره ها کوشش می نمایند. این ها خدمه ما هستند؛ خدمه بشریت هستند: ری وایزمن، ویکتور گلاور، کریستین هاموک کوخ، فضانوردان ناسا و ژرمی هانسن فضانورد آژانس فضایی کانادا که هریک داستان خودشان را دارند، ولی حالا با هم همراه می شوند تا دوره جدیدی از اکتشاف برای نسل جدیدی را شروع کنیم.

آزمایش پرواز آرتمیس 2 تقریبا ده روز به طول می انجامد و برروی موشک سیستم پرتاب فصایی قدرتمند آژانس انجام می شود تا سیستم های پشتیبانی فضاپیمای اوریون محک زده شده و قابلیت ها و تکنیک های موردنیاز برای زنده ماندن فضانوردان و فعالیت در اعماق فضا مورد تائید قرار گیرد.

این پرواز قرار است در پی ماموریت پیروز آرتمیس 1 که ماموریتی بدون سرنشین بود و در ماه دسامبر انجام شد، صورت بگیرد. در جریان ماموریت آرتمیس، اولین زن فضانورد و اولین فضانورد رنگین پوست به اطراف ماه فرستاده خواهند شد تا راه را برای ماموریت های اکتشافی طولانی مدت انسان ها در آینده هموار نمایند.

این درحالی است که پیش از این و در فهرست ابتدایی ناسا، برای انتخاب فضانوردان، نام یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی تبار ناسا نیز دیده می شد. اما در نهایت او در فهرست فضانوردان منتخب برای پروژه آرتمیس 2 قرار نگرفت و حالا برای تحقق رویایش باید بیش از این انتظار بکشد.

منبع: Nasa

منبع: فرارو

به "رویای دختر ایرانی برای سفر به ماه نقش برآب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویای دختر ایرانی برای سفر به ماه نقش برآب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید