10 کلید میان بر گوگل کروم که باید بدانید

به گزارش گفتگوی افروز، بسیاری از کاربران از کلید های میان بر خبر دارند اما به ندرت از آن ها استفاده می کنند. در این میان اگر ساعاتی زیادی مشغول استفاده از مرورگر کروم هستید، با بهره گیری از کلید های میان بر می توانید بهره وری خود را بالاتر ببرید و کارهای مختلفی را با سرعت بیشتری انجام دهید. در ادامه به 10 مورد از کلید های میان بر مفید برای گوگل کروم می پردازیم که بهتر است هرچه زودتر استفاده از آن ها را آغاز کنید.

10 کلید میان بر گوگل کروم که باید بدانید

باز کردن تب تازه: Ctrl + T

این کاربردی ترین میان بر کروم محسوب می شود که تاثیر زیادی بر بهره وری دارد. همچنین باید به میانبرهای Ctrl + N برای باز کردن پنجره تازه و Ctrl + Shift + N برای باز کردن پنجره در حالت ناشناس هم اشاره کنیم.

بستن تب: Ctrl + W

اگر می خواهید یک یا چندین تب را با سرعت زیادی ببندید، می توانید یک یا چندین بار از این میان بر بهره ببرید. اگر به اشتباه چنین کاری را انجام دادید، باید از میان بر بعدی بهره ببرید.

باز کردن مجدد آخرین تب بسته شده: Ctrl + Shift + T

این میان بر در صورتیکه به اشتباه یک تب را بسته باشید، به نجات شما می آید. با بهره گیری از این میان بر کروم حتی اگر تب موردنظر در پنجره دیگری بسته شده باشد، مجددا باز می شود.

جستجو در بین تب ها باز: Ctrl + Shift + A

اگر از جمله افرادی هستید که همواره چندین تب باز می کنید، برای پیدا کردن تب موردنظر کافی است این کلید ها را فشار دهید و یک کلمه از نام تب موردنظر را وارد کنید تا به سرعت آن را پیدا کنید.

رفرش کردن: F5

بسیاری از کاربرانی که اصلا فنی هم نیستند این میانبر را می شناسند که در تمامی مرورگرها کاربرد دارد. اگر می بینید سایت موردنظر به درستی بالا نمی آید و به هر دلیلی دچار مشکل شده، با استفاده از کلید F5 می توانید صفحه موردنظر را رفرش کنید. اگر هم می خواهید صفحه موردنظر با پاک کردن حافظه کش از اول بارگذاری شود، باید کلید های Shift + F5 را بفشارید.

فعال کردن نوار آدرس: ALT + D

زمانی که می خواهید در تب فعلی وارد سایت تازهی شوید، دیگر لازم نیست ماوس را بر روی نوار آدرس ببرید و بر روی آن کلیک کنید. تنها کافی است همین دو کلید را فشار دهید تا نوار آدرس انتخاب شود و سپس آدرس سایت موردنظر را تایپ کنید.

جستجو در گوگل: Ctrl + K

اگر می خواهید از تب فعلی برای جستجو در سایت گوگل بهره ببرید، باید از این میانبر بهره ببرید.

بزرگ تر کردن سایت: + Ctrl

گاهی اوقات فونت یک سایت کوچک تر از حد انتظار است و با فشردن کلید کنترل و علامت مثبت می توانید اندازه فونت را افزایش دهید. با بهره گیری از این میان بر کروم می توانید تا 500 درصد اندازه را بیشتر کنید.

کوچک تر کردن سایت: - Ctrl

برای کوچک تر کردن سایت هم طبیعتا باید از کلید های Ctrl و علامت منفی بهره ببرید. اگر هم می خواهید اندازه به حالت نرمال برشود، باید Ctrl + 0 را فشار دهید.

ایجاد بوکمارک: Ctrl + D

اگر می خواهید به سرعت یک سایت را به لیست بوکمارک اضافه کنید، باید از این میان بر کروم بهره ببرید. حین ذخیره سازی بوکمارک می توانید پوشه محل ذخیره را هم تعیین کنید.

منبع: PCWorld

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 کلید میان بر گوگل کروم که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کلید میان بر گوگل کروم که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید