اخراج هیات دیپلماتیک سودان جنوبی در اتیوپی

به گزارش گفتگوی افروز، دولت اتیوپی، اعضای دفتر نمایندگی دیپلماتیک سودان جنوبی در آدیس آبابا را اخراج کرد.

اخراج هیات دیپلماتیک سودان جنوبی در اتیوپی

به نقل از صدی البلد، دولت اتیوپی، اعضای دفتر نمایندگی دیپلماتیک سودان جنوبی در آدیس آبابا را اخراج کرد؛ این امر ساعاتی پس از اینکه سفیر اتیوپی در این کشور در تصمیمی ناگهانی اقدام به ترک جوبا کرد، صورت گرفت.

کارمندان سفارت سودان جنوبی تصریح کردند: به ما 72 ساعت مهلت برای ترک کشور داده شده است و این تصمیم صبح امروز (دوشنبه) از سوی سرویس امنیتی اتیوپی به ما اعلام شد و آنها به ما گفتند که تا اطلاع ثانوی ما را در اینجا نمی خواهند.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که سفیر اتیوپی در سودان جنوبی این کشور را در تصمیمی ناگهانی پس از اخبار منتشر شده در مورد حضور رهبر اقلیم تیگرای اتیوپی در جوبا ترک کرد.

یک منبع در سفارت سودان جنوبی اعلام نمود: ما باخبر شدیم که سفیر اتیوپی در سودان جنوبی این کشور را ترک نموده است. ما دلیل آن را نمی دانیم اما شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه رهبر اقلیم تیگرای در این کشور است و این امر باعث شد او کشور را ترک کند.

منبع مذکور همچنین اعلام نمود: ما به وزارت خارجه در مورد این موضوع پیامی نوشته ایم و طی ساعات آینده پاسخ آن ارسال خواهد شد.

این در حالی است که دولت سودان جنوبی تکذیب کرد که دلیل ترک کشور توسط سفیر اتیوپی، اعتراض وی به هرگونه مخالفت از سوی سودان جنوبی باشد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اخراج هیات دیپلماتیک سودان جنوبی در اتیوپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج هیات دیپلماتیک سودان جنوبی در اتیوپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید