امارات از بیم نفوذ صنعا در تعز به قلع و قمع غیرنظامیان روی آورد

به گزارش گفتگوی افروز، شهر ساحلی المخا در استان تعز که تحت کنترل نیروهای مورد حمایت امارات است از بیم نفوذ صنعا شاهد موج بازداشت غیرنظامیان است.

امارات از بیم نفوذ صنعا در تعز به قلع و قمع غیرنظامیان روی آورد

به گزارش گروه بین الملل گفتگوی افروز، نیروهای تحت حمایت امارات در شهر ساحلی المخا در استان تعز در غرب یمن موجی از بازداشت شهروندان را در این منطقه به راه انداخته اند.

یک مقام دولتی در استان تعز که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: نیروهای امنیتی تحت حمایت امارات شش نفر از شهروندان المخا را بازداشت و شماری دیگری را تحت تعقیب قرار دادند.

به گفته وی این اتفاق به دنبال تظاهرات روز شنبه صیادان محلی در واکنش به توقیف قایق هایشان توسط نیروهای امنیتی و ممانعت از فعالیت صید در المخا اتفاق افتاده است.

نیروهای تحت حمایت امارات صیادان المخا را متهم نموده اند که به عنوان هسته های خفته به نفع طرف های دشمن کار می نمایند.

المخا از توابع اداری استان تعز است، اما با تسلط تشکیلات نظامی تحت حمایت امارات کاملا منزوی شده است این شهر در اواخر ژانویه 2017 از تصرف نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن خارج شد.

تشکیلات تحت حمایت امارات نهادها و دفاتر دولتی المخا را تحت کنترل خود گرفته و مقامات هوادار خود برای آنجا گماشته است که اصلا ارتباطی با مقامات محلی هوادار دولت منصور هادی در شهر تعز مرکز استان تعز ندارند.

به گزارش آناتولی، مقامات دولت منصور هادی می گویند با وجود اینکه امارات در فوریه گذشته اظهار داشت که بازگشت نیروهای خود را از یمن تکمیل می نماید اما همچنان به حمایت نظامی و اقتصادی از شبه نظامیان در راستای منافع خاص خود ادامه می دهد، اقداماتی که هیچ ارتباطی با اهداف اعلام شده ائتلاف عربی در حمایت از دولت منصور هادی و مقابله با انقلاب حوثی ها ندارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "امارات از بیم نفوذ صنعا در تعز به قلع و قمع غیرنظامیان روی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات از بیم نفوذ صنعا در تعز به قلع و قمع غیرنظامیان روی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید