خبرنگاران 700 مسافر نوروزی از تکاب به تهران بازگشتند

به گزارش گفتگوی افروز، مهاباد خبرنگاران- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب گفت: 700 نفر از مسافران نوروزی طی 2 روز گذشته با 20 دستگاه اتوبوس از این شهرستان به تهران بازگشتند.

خبرنگاران 700 مسافر نوروزی از تکاب به تهران بازگشتند

امیر یدبیضا مقدم روز یک شنبه در گفت وگو با خبرنگار گفتگوی افروز افزود: پایانه مسافربری تکاب در راستای مقابله با بیماری کرونا همچنان تعطیل است اما جهت سهولت در بازگشت مسافران نوروزی، این تعداد اتوبوس از تکاب راهی تهران شد.

وی اظهار داشت: بنابر تمهیدات اتخاذ شده بر اساس دستورالعمل های طرح فاصله گذاری اجتماعی، هیچ یک از اتوبوس ها در جهت بازگشت به تکاب مسافرگیری نخواهند کرد و بدون مسافر به تکاب باز می گردند.

وی گفت: همچنین در راستای تشدید نظارت بر جلوگیری از ورود مسافر از تهران به تکاب، سایت های فروش اینترنتی بلیط از مبداء تهران به مقصد تکاب مسدود شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب ادامه داد: ضمناً صدور صورت حساب برای رانندگان اتوبوس ها صرفا جهت اجرای مقررات پلیس راه انجام شده تا در صورت بروز تصادف رانندگی در جاده ها مشکل قانونی برای رانندگان ایجاد نشود.

یدبیضا مقدم گفت: براساس دستور فرماندار اکیپی متشکل از شورای هماهنگی ترافیک، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و ماموران انتظامی بصورت مستقیم جهت کنترل تردد و مسافرگیری اتوبوس ها، در محور تکاب - بیجار مستقر شده و مشغول گشت زنی خواهند بود.

وی گفت: همچنین با رانندگان متخلف بر اساس ضوابط ستاد مقابله با بیماری کرونا برخورد خواهد شد و در صورت وقوع تخلف، کارت هوشمند رانندگی مسدود و خودرو رانندگان اتوبوس ها نیز توقیف می شود.

23 دستگاه اتوبوس و مینی بوس و بیش از 50 دستگاه خودرو سواری در شبانه روز کار جابه جایی و انتقال مسافر در تکاب را برعهده دارند.

تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و از شهرهای مسافرپذیر و گردشگری به شمار می رود اما پایانه مسافربری این شهرستان در راستای پیشگیری ازشیوع بیماری کرونا از 20 روز قبل تعطیل شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 700 مسافر نوروزی از تکاب به تهران بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 700 مسافر نوروزی از تکاب به تهران بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید