دلایل اصلی وزوز گوش را بشناسید

به گزارش گفتگوی افروز، شنیدن صدایی شبیه به سوت در گوش ها از جمله بیماری هایی است که برخی از مردم در سراسر جهان به آن مبتلا هستند و آن را وزوز گوش می نامند، در واقع حدود 15 تا 20 درصد از مردم جهان از این بیماری رنج می برند.

دلایل اصلی وزوز گوش را بشناسید

وزوز گوش ممکن است نشانه ای از بیماری هایی از قبیل کم شنوایی، اختلال در گردش خون بدن و آسیب به گوش باشد؛ که در این صورت تاکید می شود به پزشک مراجعه کنید. همچنین افزایش فشار خون می تواند یکی از دلایل این بیماری باشد.

اگر شما دارای وزوز گوش دائمی نیستید و شنیدن صدا های مزاحم دائمی و اذیت کننده نبود، این مشکل کوتاه مدت اتفاقی طبیعی محسوب می شود و نشانه اختلال در بدن یا از دست دادن شنوایی نیست.

افرادی که وزوز گوش اذیت کننده دارند در صورت عدم درمان آن با افزایش سن مشکلاشان بیشتر خواهد شد. ممکن است ایجاد وزوز در طول سال در فواصل معین و ثابتی باشد، همینطور امکان دائمی بودن آن وجود دارد. صدای بلند ایجاد شده در گوش فرد گاهی موجب عدم تمرکز نیز می شود.

وزوز ذهنی و وزوز عینی چیست؟

در هنگام ابتلا به وزوز ذهنی صدای آن را فقط و فقط خود فرد بیمار می شنود که این مشکل ممکن است در گوش بیرونی، میانی و داخلی باشد. همچنین امکان وجود مشکل در اعصاب شنوایی و سیگنال های عصبی نیز وجود دارد. در وزوز عینی علاوه بر بیمار دکتر متخصص گوش و حلق و بینی نیز قادر به شنیدن این نوع صدا است. این بیماری ممکن است به دلایلی از قبیل مسائل قلبی و عروقی، انقباضات عضلانی و یا وجود اختلالات انتقالی در ناحیه استخوان گوش درونی باشد.

از علائم وزوز عینی می توان به خستگی، استرس، وجود اختلال در خواب منظم، ایجاد مشکل در تمرکز، مسائل حافظه، اضطراب و تحریک پذیری اشاره کرد. در صورت وجود علائم و دائمی بودن این بیماری تاکید می شود که به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

علائم شایع در بروز این بیماری افزایش سن، قرار دریافت در معرض صدای بلند، مصرف موم گوش و تغییرات استخوان گوش هستند.

منبع: همگردی

به "دلایل اصلی وزوز گوش را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل اصلی وزوز گوش را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید