نفخ یکی از علائم خطرناک این سرطان است!

به گزارش گفتگوی افروز، نفخ یک مشکل گوارشی رایج است که بسیاری از افراد آن را تجربه می نمایند؛ اگرچه در بسیاری از موارد، بدون هیچ اقدام خاصی این مشکل از بین می رود اما می تواند به یک معضل جدی برای سلامت هم تبدیل گردد.

نفخ یکی از علائم خطرناک این سرطان است!

در بعضی از شرایط نفخ دیگر یک علامت مزاحم نیست و می تواند نشانه های نگران نماینده ای داشته باشد به طوری که احتیاج به توجه فوری پزشکی را ایجاد کند. به نظر شما نفخ نشانه کدام بیماری است ؟ پاسخ را در مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

نفخ نشانه کدام بیماری است ؟

بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، در صورتی که علائم زیر را در پی نفخ تجربه کردید حتما باید به پزشک مراجعه کنید:

درد ناحیه لگن

نفخ همراه با درد در ناحیه لگن شاید نشانه ای از ابتلا به سرطان تخمدان باشد. به خصوص اگر با علائم دیگری مثل احساس سیری زودرس در حین غذا خوردن و احتیاج ناگهانی و مکرر به اجابت مزاج، همراه باشد.

کاهش وزن

حدود یک درصد جمعیت به بیماری سلیاک مبتلا هستند. در این بیماری خودایمنی، بدن به گلوتن موجود در مواد غذایی واکنش نشان داده و سطح روده فرد که باید به طور طبیعی دارای پرز باشد، صاف می گردد. رایج ترین علائم سلیاک، اسهال و کاهش وزن است. اما نیمی از افراد مبتلا هم علائمی دارند که در ظاھر، هیچ ربطی به روده ندارد، مثل کم خونی، خارش پوستی، سردرد و مراحل اولیه پوکی استخوان.

انقباضات شکمی شدید

بعضی از افراد، این علامت را با انقباضات شکمی ناشی از عادت ماهیانه یا حتی انگل اشتباه می گیرند اما اگر این انقباضات در پایین و سمت چپ شکم اتفاق افتند، ممکن است که نشانه ابتلا به بیماری دیورتیکولیت باشند. در این بیماری، کیسه های کوچکی در آستر بخش های پایینی روده بزرگ ایجاد شده و این کیسه ها ملتهب می شوند. اگر انقباضات شدید با تب ھمراه باشند، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

اسهال خونی

اگر نفخ با دردهای مکرر شکم ھمراه باشد، می تواند نشانه بیماری های روده ای مثل کرون یا کولیت اولسراتیو باشد. در حدود 40 درصد بیماران علائمی به غیر علائم گوارشی را هم تجربه می نمایند. از جمله این علائم می توان به مسائل دید (درد چشم و تاری دید)، خارش پوستی و خستگی، اشاره نمود.

سرطان معده

این سرطان معمولا در اوایل بدون علامت است و یا علائم مبهمی مانند نفخ، سوء هاضمه و یا احساس پری در قسمت فوقانی شکم دارد.

بیماری کرون

این بیماری یک حالت خود ایمنی است که روی دستگاه گوارش تاثیر می گذارد و ممولا در روده کوچک یا روده بزرگ است. نفخ یکی از شایع ترین علائم کرون است ضمن این که کرون می تواند منجر به تنگی و انسداد روده گردد و علاوه بر نفخ، کاهش وزن، تهوع و استفراغ بعد از غذا را ایجاد کند.

سرطان کولون

یکی از شایع ترین علائم این سرطان، نفخ است. اگر سرطان قسمت های بالاتر روده بزرگ را درگیر کند، نفخ ممکن است تنها علامت اولیه باشد. سرطان روده بزرگ دومین دلیل شایع مرگ ناشی از سرطان در افراد غیر سیگاری در ایالات متحده است.

منبع:همشهری

پیشنهاد مطالعه: مطلب درمان غلظت خون به سادگی در خانه را حتما بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "نفخ یکی از علائم خطرناک این سرطان است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفخ یکی از علائم خطرناک این سرطان است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید