هوای بیشتر مناطق پایتخت برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش گفتگوی افروز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (17 اردیبهشت ماه) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است و پیش بینی می شود با رشد ناپایداری جوی و وزش باد طی روز شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم شود.

هوای بیشتر مناطق پایتخت برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش گفتگوی افروز از ایسنا، بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا صبح امروز (17 اردیبهشت ماه) با حاکمیت جو نسبتاً پایدار طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوای شهر تهران در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی و وزش باد در طول روز، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و انتظار می رود با کاهش غلظت آلاینده ها در بیشتر مناطق کیفیت هوا بهبود پیدا کند.

با افزایش ترافیک شبانگاهی احتمال می رود تا حدودی بر غلظت ذرات معلق افزوده شود، بااین حال با وزش باد و احتمال رگبار پراکنده در ساعات پایانی امروز (17 اردیبهشت ماه) برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا صبحگاه فردا (18 اردیبهشت ماه) همراه با افزایش تردد خودروها، پیش بینی می شود بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزوده شود و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق را ببینیم.

طی روز با برقراری شرایط ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود هر چند با توجه به افزایش تندی باد احتمال گسیل موقتی گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پیش بینی می شود. با تداوم وزش باد تا اواخر وقت فردا (18 اردیبهشت ماه) کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 85 و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم اکنون 101 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: جام جم آنلاین

به "هوای بیشتر مناطق پایتخت برای گروه های حساس ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای بیشتر مناطق پایتخت برای گروه های حساس ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید