پشه ها چه کسانی را بیشتر دوست دارند ؟

به گزارش گفتگوی افروز، پشه ها برخلاف باورهایی که وجود دارد، بیشتر مجذوب افراد با شرایط خاصی می شوند. با این وجود پشه ها بیشتر به چه افرادی علاقه دارند؟

پشه ها چه کسانی را بیشتر دوست دارند ؟

همه ما چندین بار در طول زندگی شاهد جوش های خارشی و قرمزی های روی پوست، حاصل از نیش پشه بوده ایم که قطعا ما را عصبی می نماید، اما به نظر شما چرا بعضی از افراد بیشتر در معرض نیش حشرات قرار می گیرند؟ به نظر شما حشرات چه عواملی را مدنظر قرار می دهند تا به فردی نزدیک شده یا از یک فرد دوری نمایند؟ با گفتگوی افروز همراه شوید تا پاسخ سوال پشه ها چه کسانی را نیش می زنند را بخوانید.

فراورینمایندگان کربن دی اکسید

همه ما موقع تنفس، کربن دی اکسید خارج می کنیم که اندازه آن زمان انجام فعالیت، بیشتر هم خواهد شد. مثلا حشرات می توانند در حین ورزش ما، تغییرات دی اکسید کربن در محیط را تشخیص دهند. تحقیقات نشان می دهد که انواع مختلفی از حشرات به نوعی متفاوت به کربن دی اکسید پاسخ می دهند. افزایش کربن دی اکسید می تواند به یک حشره هشدار دهد که به یک میزبان نزدیک شده و به سمت او حرکت کند. اگر فعالیت بدنی شما زیاد باشد پشه ها بیشتر جذبتان می شوند.

افرادی با بوی بدن و عرق

حشرات به ترکیب های خاصی روی پوست و عرق افراد جذب می شوند. این ترکیبات بوی خاصی را ایجاد می نمایند که باعث جذب حشرات می شوند. بعضی از این ترکیبات، شامل لاکتیک اسید و آمونیاک هستند. متفاوت بودن بوی بدن، باعث می گردد که حشرات به انسان های مختلفی جذب شوند. بوی بدن به دلایل ژنتیکی، باکتری های موجود روی پوست و ترکیب این دو عامل متفاوت خواهد بود. وجود بعضی از باکتری های خاص روی بدن، باعث جذب یا دفع حشرات می گردد.

لباس تیره رنگ پوش ها

تحقیقات نشان می دهد که حشرات بیشتر جذب رنگ سیاه می شوند اما هنوز دلیل دقیق آن معین نیست. بنابراین اگر لباس تیره، بخصوص رنگ مشکی پوشیده باشید، احتمالا جذابیت بیشتری برای حشرات پیدا می کنید.

بدنی با گرما و بخار آب بالا

بدن ما گرما فراوری می نماید، سطح بخار آب روی منافذ پوست را می بندد اما اندازه بسته شدن منافذ، بستگی به دمای ناحیه اطراف دارد. هنگامی که یک حشره به ما نزدیک تر می گردد، گرما و بخار را بیش تر تشخیص می دهد که نقش مهمی در تصمیم گیری او برای نیش زدن ایفا می نماید. حشرات در نزدیکی منبع گرما حرکت می نمایند تا به دمای موردعلاقه خود برسند. این عوامل برای انتخاب میزبان، اهمیت بیشتری دارند.

صاحبان گروه خونی خاص

گروه خونی برای حشرات اهمیت بسیار زیادی دارد. حشرات معمولا مواد شیرین را ترجیح می دهند اما از طرفی انواع ماده حشرات، برای تخم ریزی احتیاج به پروتئین زیاد دارند و این پروتئین در گروه خونی O بیشتر وجود دارد. بنابراین تحقیقات نشان می دهند افرادی که گروه خونی o دارند، معمولا دو برابر سایرین برای حشرات جذابیت دارند.

حشرات تمایل دارند کجای بدن را نیش بزنند؟

عموما حشرات هر پوستی که به آن دسترسی داشته باشند و بتوانند از خون او استفاده نمایند را نیش می زنند. البته ممکن است قسمت های خاصی را بیشتر ترجیح دهند. طبق مطالعات اجرا شده نشان می دهد که معمولا بیشتر اطراف سر و پا را نیش می زنند. دمای پوست و تعداد غده های عرق در این نواحی نقش مهمی را در اندازه نیش زدن ایفا می نماید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب استرس باعث آب رفتن مغز می گردد! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "پشه ها چه کسانی را بیشتر دوست دارند ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشه ها چه کسانی را بیشتر دوست دارند ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید