پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 29 تیر 1400

به گزارش گفتگوی افروز، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 29 تیر 1400

فردا سه شنبه 29 تیرماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

به گزارش گفتگوی افروز، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 35 و 25 درجه است. نقشه های هواشناسی از افزایش دو تا سه درجه ای دمای هوا تا اواخر هفته در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و پنج درجه به مرور و در طول روز به سی و پنج درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 35 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (29 تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (30 تیرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (28 تیر ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (29 تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات انتهای فردا (29 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

بر اساس نقشه های پیش یابی سازمان هواشناسی تا انتها هفته در اغلب منطقه ها کشور فرایند دما به صورت افزایشی خواهد بود. در منطقه های از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، مازندران، گیلان و ارتفاعات البرز رگبار و باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

در فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و هرمزگان بارش شدید باران، رعد و برق همراه با وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و تگرگ پیش بینی می گردد. در بعضی نقاط استان های سمنان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و یزد وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 29 تیر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 29 تیر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید