هشدار نارنجی احتمال وقوع سیل در 6 استان طی امروز

به گزارش گفتگوی افروز، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی رنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری های محلی، رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک و ریزش تگرگ اطلاع داد.

هشدار نارنجی احتمال وقوع سیل در 6 استان طی امروز

به گزارش ایسنا؛ این شرایط جوی در روز آدینه (8 اردیبهشت) در کرمان، شمال و شرق فارس، شمال سمنان، نیمه جنوبی یزد، خراسان شمالی، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان مورد انتطار است.

براثر این مخاطرات احتمال لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلو های تبلیغاتی و اختلال در ناوگان حمل و نقل، در منطقه ها مستعد خیزش گرد و خاک محلی، در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ وجود دارد.

این سازمان برای کاهش آسیب های احتمالی ناشی از این مخاطرات احتیاط در سفر های بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی را توصیه می نماید.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

منبع: فرارو

به "هشدار نارنجی احتمال وقوع سیل در 6 استان طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نارنجی احتمال وقوع سیل در 6 استان طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید