کشف تصویر پنهانی خودنگاره دوران جوانی پل سزان در پشت یکی از نقاشی های طبیعت بی جان

به گزارش گفتگوی افروز، ایسنا/ براساس گزارشات منتشر شده، کشف تصویر پنهانی خودنگاره دوران جوانی پل سزان در پشت یکی از نقاشی های طبیعت بی جان صورت پذیرفت.

کشف تصویر پنهانی خودنگاره دوران جوانی پل سزان در پشت یکی از نقاشی های طبیعت بی جان

سرپرست بازسازی آثار هنری موزه هنر سینسیناتی از کشف خودنگاره دوران جوانی پل سزان پشت نقاشی اطلاع داد که این هنرمند در سن 26 سالگی خلق نموده است.

سرنا اوری در میانه آنالیز تابلو نقاشی طبیعت بی جان نان و تخم مرغ اثر سزان بود که ترکهای کوچکی را کشف کرد که از زیر آنها رنگ سفید روشنی تعیین بود و این رنگ سفید تعیینا بخشی از این نقاشی طبیعت بی جان نبود.

او در ادامه این نقاشی را با استفاده از اشعه ایکس ری مورد آنالیز قرار داد و در نتیجه آن با تصویری از یک پرتره پنهانی در زیر لایه های نقاشی طبیعت بی جان روبرو شد. با توجه به ویژگی های این پرتره میتوان نتیجه گرفت که این نقاشی سزان در دوران جوانی را به تصویر میکشد.

سزان در دورانی طبیعت بی جان با نان و تخم مرغ را خلق کرد که هنوز تحت تاثیر نقاشان رئالی همانند گوستاو کوربه بود اما بعد از گذشت چند سال آثارش را در نخستین نمایشگاه امپرسیونیست ها به نمایش گذاشت و سپس سبک خاص خود را بوجود آورد تا مسیر شکل گیری هنر مدرن هموار گردد.

به گفته مسئولان موزه هنر سینسیناتی نقاشی طبیعت بی جان نان و تخم مرغ در سال 1955 به عنوان هدیه ای به این موزه رسید و یکی از دو نقاشی متعلق به سزان محسوب می گردد که در مجموعه این موزه نگهداری می شوند.

منبع: همگردی

به "کشف تصویر پنهانی خودنگاره دوران جوانی پل سزان در پشت یکی از نقاشی های طبیعت بی جان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تصویر پنهانی خودنگاره دوران جوانی پل سزان در پشت یکی از نقاشی های طبیعت بی جان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید