کشف مقبره گمشده، عکس

به گزارش گفتگوی افروز، بقایای یک مقبره عصر برنز که پیش تر گمان می رفت در گذر زمان نابود شده باشد، در شهرستان کری واقع در ایرلند کشف شد.

کشف مقبره گمشده، عکس

گاردین در گزارشی نوشت این مقبره که در ایرلند با نام Altóir na Gréine به معنای محراب خورشید شناخته می گردد، حدود 4000 سال روی تپه ای خارج از دهکده بلی فریتر (Ballyferriter) قرار داشت تا اینکه در اواسط قرن 19 میلادی ناپدید شد.

جورجیانا چترتون اشراف زاده و سیاح انگلستانی بود که از محل این مقبره بازدید کرده و تصویر آن را در سال 1838 میلادی طراحی کرده بود، اما 14 سال بعد بود که یک عتیقه شناس به نام ریچارد هیچکاک گزارش کرد این مقبره شکسته شده است و احتمالا برای استفاده در ساخت وساز به مکان دیگر منتقل شده است.

بیلی مگ فلویین، یک متخصص افسانه های قومی و اجدادی، اخیراً از این مکان بازدید و فیلمبرداری کرده است. او هنگام تبدیل ویدئو به یک اسکن سه بعدی، متوجه شد که سنگی در زیر درختان شبیه سنگی است که در طراحی دوران ویکتوریایی چترتون دیده می گردد.

او این مطلب را به سازمان ملی آثار تاریخی دوبلین ارسال کرد و به این ترتیب یک باستان شناس به محل اعزام شد و تایید کرد که بقایای موجود به مقبره ای تعلق دارد که قدمت آن به اوایل عصر برنز یعنی 2500 تا 2000 پیش از میلاد بازمی گردد.

کارشناسان اعلام کردند اکنون یک سنگ قبر و چندین سنگ عمودی بزرگ وجود دارد که حدود یک چهارم از مقبره اصلی را تشکیل می دهد. این درحالی است که مردم تصور می کردند همه بخش های مقبره نابود شده است.

این مقبره اکنون به فهرست بناهای تاریخی ملی ایرلند اضافه شده است.

در ایرلند چندصد مقبره مشابه وجود دارد که از طریق مردم عصر برنز برای دفن اجساد و اجرای آیین ها تشریفاتی ساخته شده بود.

تعیین نیست که چه کسی و چرا مقبره را در هم شکسته است.

منبع: گردشبان

به "کشف مقبره گمشده، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مقبره گمشده، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید