آلمان: مخالف پوتین با گاز اعصاب، مسموم شد

به گزارش گفتگوی افروز، دولت آلمان امروز، چهارشنبه بیان کرد، چهره اپوزیسیون روسیه که در حال حاضر در بیمارستانی در این کشور بستری است با ماده نوویچوک مسموم شده است.

آلمان: مخالف پوتین با گاز اعصاب، مسموم شد

به گزارش اسپوتنیک، اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان در بیانیه ای اعلام نمود، در آزمایشگاه ارتش آلمان با استناد به آنالیز نمونه گیری هایی از الکسی ناوالنی که در بیمارستان چریته بستری است، به این نتیجه رسیدند که او با ماده نوویچوک مسموم شده و جایی برای شک و تردید نیست.

زایبرت اضافه کرد، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان موضوع را ارزیابی کرد و برای برداشتن گام های آینده با مقامات دولتش از جمله هایکو ماس وزیر خارجه، هورست زیهوفر وزیر کشور، کریستینا لامبرشت وزیر دادگستری و وزیر دفاع هماهنگی های لازم را انجام داد.

این سخنگو گفت: وزارت خارجه سفیر روسیه در برلین را در جریان نتایج تحقیقات درباره مسمومیت با این ماده قرار خواهد داد و علاوه بر آن به شرکای اتحادیه اروپا و ناتو مساله ناوالنی را به وسیله کانال های دیپلماتیک جهت هماهنگی برای پاسخ جمعی مناسب اطلاع خواهد داد.

این دیپلمات آلمانی همچنین از تصمیم برلین برای ارتباط با سازمان منع تسلیحات شیمیایی در این خصوص و درخواست شرح از دولت روسیه از این بابت اطلاع داد.

قبلا پزشکان آلمانی در بیمارستان چریته برلین گفته بودند که یافته های بالینی مربوط به مسمومیت با یک ماده از گروه مهارکننده های کولین استراز است که شامل عامل اعصاب نوویچوک می گردد که مقام های انگلیسی بر این باورند سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روس در 2018 با آن مسموم شده بود.

شرایط جسمانی ناوالنی بیستم اوت زمانی که از هواپیمایی از شهر تومسک در شمال شرق روسیه راهی مسکو بود، وخیم شد.

منبع: فرارو

به "آلمان: مخالف پوتین با گاز اعصاب، مسموم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: مخالف پوتین با گاز اعصاب، مسموم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید