از پرسپولیس تا سپاهان؛ جدال برای کفش و دستکش طلا

به گزارش گفتگوی افروز، رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی امروز به خاتمه می رسد که به غیر از کورس برای قهرمانی، کوشش برای رسیدن به دریافت جوایز انفرادی هم ادامه دارد. اینکه چه کسی آقای گل لیگ برتر می گردد و کفش طلا را می برد یا اینکه دستکش طلایی قرار است به کدام دروازه بان برسد، از آن دست مواردی است که باید تا انتهای رقابت های امروز منتظرش ماند. تنها عنوانی که به نظر می رسد بدون احتیاج به ملاقات های امروز وضعیتش مشخص شده، عنوان غیر رسمی مهندس لیگ است که هر ساله به برترین پاسور لیگ اطلاق می گردد. در این بین ریکاردو آلوس پرتغالی، هافبک باشگاه تراکتور با 13 پاس گل، حاشیه امنیت خاصی برای خودش به وجود آورده است. نزدیک ترین تعقیب کننده او در لیگ، مهدی ترابی است که این روز ها هشت بار بازیکنان پرسپولیس را در موقعیت گل زنی قرار داده است.

از پرسپولیس تا سپاهان؛ جدال برای کفش و دستکش طلا

جدال برای کفش طلا

عنوان آقای گلی لیگ برتر همچنان اهمیت خاصی دارد؛ ولی این دوره شرایط برای ستاره های گران قیمت لیگ برتر خوب پیش نرفته و تعداد گل هایی که آقایان گل تا به الان زده اند، راضی نماینده نیست. پیش از این سابقه داشته که گل زن لیگ برتر به عدد درخور توجه 21 گل زده در فصل رسیده؛ ولی این دوره، قحطی خاصی اجرا شده و پس از 29 بازی، بهترین گل زن لیگ فقط 12 گل زده دارد. ناگفته پیداست که میانگین شکل گرفته در این بخش حسابی پایین است. کورس عنوان آقای گلی، ولی همچنان مجذوب نماینده و داغ است.

شهریار مغانلو ستاره گران قیمت سپاهان، این روز ها با 12 گل زده در صدر این رده بندی است. تیم او امروز باید با یکی از تیم های قعر جدولی بازی کند که روی کاغذ بازی راحتی برای سپاهان و شهریار محسوب می گردد. اگر مغانلو بتواند در این ملاقات هم به تعداد گل هایش اضافه کند، با توجه به سختی کار رقبایش، می تواند امیدوار باشد که کفش طلا را به دست بیاورد. رقبای شهریار در این رده بندی، دو مهاجم باشگاه تراکتور هستند. رضا اسدی با 11 و محمد عباس زاده با 10 گل زده در تعقیب شهریار مغانلو هستند. تراکتور امروز بازی دشواری برابر استقلال در استادیوم آزادی دارد. مهاجمان این تیم اگر قرار است صدر را از چنگ شهریار مغانلو درآورند، باید فعالیتی دو، سه برابری در خط حمله داشته باشند. مهدی قایدی، مهاجم باشگاه استقلال، هم 9 گله است و در مقایسه با سایر گل زنان این فصل، کار سخت تری برای رسیدن به کفش طلا دارد.

جدال برای دستکش طلایی

همان قدر که رقابت برای رسیدن به کفش طلا تنگاتنگ است، جدال برای دریافت دستکش طلا هم حرارت خاصی دارد. علیرضا بیرانوند، دروازه بان پرسپولیس و حسن پورحمیدی، دروازه بان آلومینیوم اراک، هر دو پیروز شده اند تا به الان 17 بار دروازه تیم های شان را در 90 دقیقه بسته نگه دارند و به اصطلاح کلین شیت نمایند. تعقیب نماینده های این دو کریستوفر کنت و پیغام نیازمند هستند که با ثبت 14 کلین شیت، عملا شانسی برای رسیدن به دستکش طلایی ندارند. به این ترتیب این جایزه یا به بیرانوند می رسد یا پورحمیدی. بیرو باید به همراه پرسپولیس امروز با نساجی روبه رو گردد و آلومینیوم هم به مصاف فولاد می رود.

بهترین خط حمله و دفاع لیگ

دیگر موضوعی که امروز تکلیفش معین می گردد، معین بهترین خط هجومی و تدافعی لیگ برتر است؛ دو عنوانی که اتفاقا در این زمینه هم جدال حساسی بین چند تیم وجود دارد. فعلا و پیش از بازی های امروز، سپاهان با 47 گل زده، بهترین خط حمله لیگ برتر است. استقلال با 45 گل زده و پرسپولیس با 42 گل زده در تعقیب این تیم هستند. اختلاف اندک بین سپاهان و استقلال می تواند معادلات را در این بخش به هم بریزد. برای رسیدن به بهترین خط دفاع لیگ هم جدال بین سه تیم است. پرسپولیس و آلومینیوم اراک این روز ها با دریافت 13 گل، بهترین خط دفاع لیگ هستند و مس رفسنجان هم با دریافت 14 گل در رده بعدی ایستاده است. پرسپولیس که باید با نساجی بازی کند و آلومینیوم هم قرار است با فولاد رقابت کند. مس رفسنجان هم با پیکان روبه رو می گردد که این بازی می تواند آن ها را امیدوار کند که حداقل بیش از این گلی وارد دروازه شان نگردد تا در صورت باز شدن دروازه رقبا، این عنوان با درصد احتمال کمتری به آن ها برسد.

منبع: فرارو

به "از پرسپولیس تا سپاهان؛ جدال برای کفش و دستکش طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از پرسپولیس تا سپاهان؛ جدال برای کفش و دستکش طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید