انگلیس: ناتو کوشش می نماید تا توانایی مقابله با تروریسم در افغانستان حفظ گردد

به گزارش گفتگوی افروز، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان شروع شده است اما وزیر امور خارجه انگلیس می گوید که ناتو و هم پیمانان این سازمان کوشش می نمایند تا توانایی مقابله با تروریسم در این کشور حفظ گردد.

انگلیس: ناتو کوشش می نماید تا توانایی مقابله با تروریسم در افغانستان حفظ گردد

به گزارش دفتر منطقه ای گفتگوی افروز، دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس اظهارداشت که ناتو هم پیمان های این سازمان کوشش می نمایند تا اطمینان یابند که توانایی مقابله با تروریسم در افغانستان حفظ می گردد.

وی در ملاقات با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود اضافه کرد که دستاوردهای دو دهه گذشته در افغانستان به سختی کسب شده است بنابراین نباید از بین برود.

وزیر امور خارجه آمریکا نیز گفت که آمریکا تمایل دارد تا برای رسیدن به پیشرفت در مذاکرات و رسیدن به یک راه چاره سیاسی بین دولت افغانستان و طالبان همچنان ایفای نقش کند.

بلینکن اظهارداشت که باوجود خروج نظامیان آمریکایی اما کوشش می کنیم تا از راستا دیپلماتیک برای پشرفت در مذاکرات و ایجاد راه چاره سیاسی بین دولت افغانستان و طالبان به نتیجه برسیم.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا چندی قبل اظهار داشت که نظامیان آمریکایی از اول ماه می خروج از افغانستان را شروع می نمایند و تا یازدهم سپتامبر امسال میلادی این فرایند تکمیل خواهد شد.

پس از آن نیز سازمان ناتو و انگلیس نیز اظهار داشتند که نیروهای خود را از افغانستان خارج می نمایند.

انگلیس حدود 750 نظامی در افغانستان دارد که بیشتر آنها به نیروهای امنیتی افغان آموزش و مشاوره می دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انگلیس: ناتو کوشش می نماید تا توانایی مقابله با تروریسم در افغانستان حفظ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: ناتو کوشش می نماید تا توانایی مقابله با تروریسم در افغانستان حفظ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید