ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ونزوئلا ندارد

به گزارش گفتگوی افروز، حسین امیرعبداللهیان و فلیکس پلاسنسیا وزیر خارجه ونزوئلا روز چهارشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل به گفت وگو در مورد روابط میان دو کشور پرداخته و بر رابطه مستحکم و نزدیک میان ایران و ونزوئلا تأکید کردند.

ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ونزوئلا ندارد

به گزارش گفتگوی افروز، وزیر خارجه ونزوئلا در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از شرایط کشورش، از همکاری و مساعدت های جمهوری اسلامی ایران تشکر نموده و گفت: اوضاع مالی ونزوئلا در حال بازیابی است.

پلاسنسیا با بیان اینکه کاراکاس با دقت و وسواس روابط دوجانبه با ایران را پیگیری می نماید، گفت: کشورش از تمامی ظرفیت ها برای همکاری و ارتقا روابط با ایران استفاده می نماید.

وزیر خارجه ونزوئلا گفت: روابط میان دو کشور نشان داد که فاصله جغرافیایی نمی تواند مانع همکاری کشورهای مستقل باشد.

وی بعلاوه توسعه روابط مالی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران را خواهان شد.

وزیر خارجه ونزوئلا با اشاره به اقدامات آمریکا علیه کشورش، گفت: کوشش آمریکا برای در هم شکستن انقلاب ونزوئلا ناکام ماند و این خود پیامی واضح برای دنیا دارد.

در ادامه این ملاقات، حسین امیرعبداللهیان با بیان اینکه ایران کشور ونزوئلا را دوست خود می داند، مقاومت مردمی و پیروزی های ملی ونزوئلا در مقابل دشمنان این کشور را برگ زرین تاریخ معاصر ونزوئلا توصیف کرد و گفت : این امر نشان داد که اراده مردم بزرگتر از سلطه جویان است و هرآنچه واشنگتن بخواهد اتفاق نمی افتد.

وزیر امور خارجه کشورمان ونزوئلا را به واسطه موقعیت ژئوپلتیکی دارای اهمیتی ویژه دانست و گفت: این امر می تواند زمینه همکاری مشترک دو طرف باشد.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ونزوئلا ندارد، اظهار کرد : دو کشور به کوشش مشترک خود برای شکست تحریم های ظالمانه آمریکا ادامه خواهند داد.

وزیر امور خارجه تنها راه ممکن را مقاومت و توجه به ظرفیت های بومی دانست.

امیرعبداللهیان در انتها برای برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در تهران اعلام آمادگی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ونزوئلا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ونزوئلا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید