بهداشت جهانی در یاری رسانی به ایران وارد بازی سیاسی تحریم نمی گردد، 7 تن ملزومات ضد کرونا آوردیم

به گزارش گفتگوی افروز، خبرنگاران/قم رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت به جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم کشورها یک تصمیم سیاسی است و بهداشت جهانی در یاری رسانی های خود وارد بازی سیاسی تحریم نمی گردد.

بهداشت جهانی در یاری رسانی به ایران وارد بازی سیاسی تحریم نمی گردد، 7 تن ملزومات ضد کرونا آوردیم

ریچارد برنان عصر امروز در نشست خبری نمایندگان سازمان جهانی بهداشت با رسانه های استان قم در ساختمان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم مطرح کرد: کرونا ویروس جدیدی است و به مدت 67 روز گذشته کشورهای جهان را درگیر نموده و در قم 17 روز قبل شناسایی شد.

رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت به ایران اضافه کرد: این ویروس هم اکنون در سراسر جهان گسترش یافته و امروز 103 کشور درگیر این بیماری شده اند و نظام بهداشت جهان با این چالش روبرو شده است.

وی اعلام کرد: براساس مشاهدات در کشور ایران و به خصوص قم، پیشرفت های خوبی در پیشگیری و درمان ویروس کرونا دیده می گردد و مدیریت سریع و قوی و پیشرفته ای در روبروه با ویروس کرونا وجود دارد، مردم قم به افرادی که برای مقابله با کرونا می جنگند افتخار نمایند.

برنان توضیح داد: مدیریت نظام پزشکی و جان فشانی کادردرمانی در ایران قابل تحسین است و ایران متعهدانه در حال ایستادگی در برابر ویروس کروناست و اقدامات خوبی در این باره شکل گرفته است و ما احتیاج به مشارکتی جهانی در از میان بردن ویروس کرونا داریم.

رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت به ایران اعلام نمود: همچنین کوشش خوبی در زمینه آموزش افراد و پیشگیری وجود دارد، به ویژه اینکه ویروس کرونا ویروس چالش پذیر است که سخت کنترل می گردد.

وی اظهار کرد: با رعایت مسائل بهداشت و پیشگیری از خود وخانواده و شستن دست ها و استفاده از دستمال کاغذی یا گودی آرنج می توان از شیوع این ویروس جلوگیری کرد، همچنین هنگامی که فرد با مسائل و دردهای گوارشی روبرو شد باید به پزشک مراجعه نموده و از اجتماعات بپرهیزد.

ریچارد برنان گفت: در خانه ماندن یک مسئولیت ساده است که می توانید به عنوان عضوی که در قم زندگی می کنید در پیشگیری از این بیماری سهیم باشید.

وی اضافه کرد: در بازدید از بیمارستان های قم شاهد کوشش های فراوان و استفاده از تجهیزات کافی در درمان کرونا بوده ایم، باید توجه داشت همه در میدان جنگ هستیم و پیگیری می کنیم تا وسایل مورد احتیاج به دست بیماران برسد.

رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت در مورد قرنطینه قم اعلام کرد: راهکارهای بهداشتی فراوانی در کنترل بیماری تجربه می گردد ولی در مورد قرنظینه مقامات دولتی و استانی باید تصمیم بگیرند.

وی اضافه کرد: محدود کردن ها می تواند مفید باشد اما تاثیر منفی بر روی شرایط مالی دارد و گاهی می تواند بحران آفرین باشد و این مقامات باید تصمیم بگیرند که به سلامتی مردم یا شرایط مالی مردم باید اهمیت بدهند و یا هر دو در کنار هم مورد توجه باشد.

ریچارد برنان با اشاره به تاثیر شرایط تحریم در یاری رسانی به ایران اظهار کرد: تحریم کشورها یک تصمیم سیاسی است و بهداشت جهانی در یاری رسانی های خود وارد بازی سیاسی تحریم نمی گردد.

وی مطرح کرد: در بدو ورود به ایران، هفت تُن از ملزوماتی که می تواند به پیشگیری از کرونا یاری کند همراه خود آوردیم که شامل دستکش و ماسک و لباس ایزوله بود و تحویل وزارت بهداشت شد.

رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: با همکاری شرکت معتبری در آلمان 110 هزار کیت آزمایش در اختیار وزارت بهداشت ایران قرار می گیرد و تجهیزات حفاظتی نیز به زودی ارسال می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهداشت جهانی در یاری رسانی به ایران وارد بازی سیاسی تحریم نمی گردد، 7 تن ملزومات ضد کرونا آوردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهداشت جهانی در یاری رسانی به ایران وارد بازی سیاسی تحریم نمی گردد، 7 تن ملزومات ضد کرونا آوردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید