توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها مهاجرت معکوس ایجاد می نماید

به گزارش گفتگوی افروز، محمد امید در مراسم رونمایی از دسترسی هزار و 34 روستا به شبکه ملی اطلاعات که صبح امروز شنبه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید با اشاره به افزایش سهم روستاها از پوشش شبکه ملی اطلاعات گفت: در ابتدای دولت یازدهم سهم روستاها از شبکه ملی اطلاعات 30 درصد بود که هم اکنون به بیش از 95 درصد رسیده و این توسعه مرهون کوشش خانواده عظیم ارتباطات کشور است.

توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها مهاجرت معکوس ایجاد می نماید

وی گفت: امروز شرایط ما در جهان در حوزه ارتباطات شرایط خوبی است و یکی از مهمترین اقدامات در جهت ماندگاری در روستاها مربوط به شبکه ملی اطلاعات می گردد.

امید توضیح داد: کار زیادی در روستاها صورت گرفته اما یکی از فعالیت ها که بیشترین تأثیر را در ماندگاری روستاها داشته، شبکه ملی اطلاعات است و این شبکه موجب مهاجرت معکوس روستائیان شده است.

وی اضافه نمود: در این دولت شاهد رشد بیش از سه برابری در این بخش هستیم.

معاون توسعه روستایی رئیس جمهور تأکید کرد: هفته ای صد روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند و یکی از اقدامات فاخر در روستاها، ایجاد اشتغال است که ما آن را ثمره شبکه ملی اطلاعات می دانیم.

وی با بیان اینکه از سال 96 تا به امروز 13 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار روستائیان قرار گرفته است، گفت: ایجاد اشتغال بوم گردی یکی از مشاغل مهمی است که در روستاها ایجاد شده و زیرساخت آن شبکه ملی اطلاعات است. به بیان دیگر، زیرساخت اصلی توسعه بوم گردی روستاها را شبکه ملی اطلاعات تشکیل می دهد.

امید گفت: امروز سهم اشتغال روستائیان از 5 درصد در سال 96 به 30 درصد رسیده و حجم اعتبار دولت به سمت روستاها افزایش پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها مهاجرت معکوس ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها مهاجرت معکوس ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید