دامغانی: در ایران، پاسوری نزدیک به سعید معروف وجود ندارد، برنده واقعی بازی با ژاپن، آلکنو بود

به گزارش گفتگوی افروز، ملی پوش پیشین والیبال ایران ضمن ارزیابی عملکرد این تیم در مصاف با ژاپن در نخستین بازی از فصل جدید لیگ ملت ها، ولادیمیر آلکنو را پیروز این مسابقه دانست.

دامغانی: در ایران، پاسوری نزدیک به سعید معروف وجود ندارد، برنده واقعی بازی با ژاپن، آلکنو بود

رضا دامغانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی گفتگوی افروز در خصوص شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل ژاپن در نخستین بازی از لیگ ملت های 2021 گفت: کسب چنین نتیجه ای در بازی اول هر تورنمنت به دلیل عدم هماهنگی و فشارها از قبل، قابل پیش بینی است. ملی پوشان ایران در بازی مقابل ژاپن تمام توان خود را آنطور که باید و شاید نشان ندادند.

ملی پوش پیشین والیبال ایران ادامه داد: این بازی یک برنده واقعی داشت و آن، ولادیمیر آلکنو بود. او با توجه به دانش و تجربه خود در این بازی تحت فشار، بازیکنان موردنظرش را آزمایش کرد و محک زد.

وی خاطر نشان کرد: عدم حضور سعید معروف هم به عنوان پاسور و کاپیتان در این بازی، تأثیرگذار بود. او علاوه بر بار فنی، بار روانی مثبت زیادی برای تیم ملی به حساب می آید. در شرایطی که تیم ملی دو سال بازی رسمی نداشته و بازیکنان در کنار هم نبودند، حضور معروف می توانست برای تیم ملی، بسیار مؤثر باشد. امیر غفور هم مثل همواره برای ایران بازی نکرد.

مربی پیشین تیم جوانان ایران توضیح داد: پیش از شروع لیگ ملت ها، مقرر شد که تیم ملی به چشم باز های تدارکاتی المپیک به این مسابقات نگاه کند. به همین خاطر نمی توان به دلیل باخت به تیم ملی خرده گرفت. دست آلکنو باز است که از بازیکنان جوان استفاده کند. در این بین، احتمال باخت هم وجود دارد. استفاده از جوان ها و در نظر دریافت، احتمال باخت، می تواند به آینده تیم ملی یاری کند. حریفان تیم ملی ایران در المپیک در لیگ ملت ها حضور دارند و میدان خوبی پیش روی تیم ایران برای آماده شدن در راه المپیک است. در مجموع باید بگویم که عملکرد تیم ایران قابل قبول نبود، چون توانایی نفرات ما بیشتر از این است.

دامغانی در ادامه گفت: با توجه به شرایط تیم ملی، کنار گذاشتن سعید معروف بعد از المپیک، اصلاً کار درستی نیست. من نمی دانم منظور از پوست اندازی چیست چون بازیکنان شاخصی مثل نیکولا گربیچ و لورنزو برنادری هم تا 40 سالگی بازی کردند. وقتی پاسور دوم تیم ملی با سعید معروف، فاصله زیادی دارد، منطقی نیست که به فکر بازنشستگی معروف باشیم. او چند سال دیگر می تواند برای تیم ملی بازی و افتخارآفرینی کند. در ایران، کسی نزدیک به سعید معروف هم وجود ندارد. این مسئله در واقع هشداری است برای مربیان پایه.

وی در خصوص همراه بردن تنها دو پاسور به لیگ ملت ها توضیح داد: بعضی تیم ها با سه پاسور راهی مسابقات شده اند. آلکنو مربی بزرگی است و حتماً با طرح و برنامه، دو پاسور به مسابقات برده است. اگر تیم ملی سه پاسور داشت، شرایط بهتر بود. امیدوارم این تصمیم آلکنو، دلیل منطقی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دامغانی: در ایران، پاسوری نزدیک به سعید معروف وجود ندارد، برنده واقعی بازی با ژاپن، آلکنو بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دامغانی: در ایران، پاسوری نزدیک به سعید معروف وجود ندارد، برنده واقعی بازی با ژاپن، آلکنو بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید