سویه تازه کرونا رشد مالی دنیا را کند خواهد نمود

به گزارش گفتگوی افروز، رییس صندوق بین المللی پول گفت نشانه هایی از توسعه سویه امیکرون در دنیا دیده می گردد که می تواند بر شاخص های مالی تاثیر بگذارد.

سویه تازه کرونا رشد مالی دنیا را کند خواهد نمود

به گزارش گفتگوی افروز به نقل از خبرگزاری رویترز، از زمان شناسایی سویه نو ویروس کرونا موسوم به امیکرون در آفریقای جنوبی تا به امروز بیش از 40 کشور از مشاهده آن خبر داده و قوانین و محدودیت های کرونایی را در پی آن اعمال نموده اند.

کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل صندوق بین المللی پول در نشست خبری خود خاطرنشان کرد: با توسعه سویه نو ویروس کرونا در دنیا امیدواری ها برای کنترل همه گیری کاهش یافته و احتمالا شاهد کاهش رشد مالی پیش بینی شده برای ماه اکتبر خواهیم بود.

امیکرون به عنوان آخرین سویه جهش یافته از ویروس کرونا بسیار ناشناخته است و محققان گفته اند که به زمان بیشتری برای مطالعه درباره این سویه احتیاجمند هستند.

در حالی که بخش هایی از اروپا و آمریکا هنوز درگیر همه گیری کرونا ناشی از جهش دلتا هستند سویه نو می تواند تاثیر بسیار زیادی بر شاخص های مالی داشته باشد. سومیا سوامیناتان، دانشمند ارشد سازمان بهداشت دنیای در این باره گفت: ما باید بیشتر محتاط باشیم، ولی نباید وحشت کنیم چرا که امروز شرایط متفاوتی نسبت به سال گذشته را تجربه می کنیم.

مایک رایان، مدیر فوریت های بهداشتی سازمان دنیای بهداشت نیز در این باره گفت: هیچ مدرکی مبنی بر احتیاج به اصلاح واکسن های موجود برای مبارزه با اومیکرون وجود ندارد فقط دولت های باید برای واکسیناسیون حداکثری جمعیت خود کوشش نمایند. ما باید روی واکسیناسیون افرادی که در معرض خطر هستند بیشتر تمرکز کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سویه تازه کرونا رشد مالی دنیا را کند خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سویه تازه کرونا رشد مالی دنیا را کند خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید