طرح مطالعات محتوایی موزه های خراسان جنوبی تهیه شد

به گزارش گفتگوی افروز، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، طرح مطالعات محتوایی موزه های خراسان جنوبی تهیه شد.

طرح مطالعات محتوایی موزه های خراسان جنوبی تهیه شد

هادی شاه وردی در جلسه شورای راهبردی موزه های استان که با حضور کارشناسان عضو این شورا برگزار شد، گفت: طرح مطالعات محتوایی موزه های مردم شناسی طبس، فردوس، سرایان، نهبندان، قاین و موزه های مشاهیر و آب قاین تهیه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اضافه کرد: قرارداد مطالعاتی این طرح ها از چند ماه پیش برای بهسازی محتوای موزه های شهرستانی با مشاوران ذی صلاح منعقد شده بود که در این جلسه با اتمام کارهای مطالعاتی، این طرح ها به نقد و بررسی کارشناسان عضو این شورای راهبردی گذاشته شد.

شاه وردی گفت: یکی از اتفاقات مهمی که در حوزه موزه داری باید مورد توجه قرار گیرد، موضوع اجتماعی شدن موزه هاست و همه افراد جامعه باید در امور موزه ها نقش داشته باشند، چرا که موزه ها زمانی به عنوان نهاد اجتماعی نقش خود را ایفا می کنند که تمام مردم در این موضوع مشارکت داشته باشند.

او با تأکید بر اینکه حفظ و معرفی هویت عاملی برای راه اندازی موزه است، ادامه داد: جامعه می بایست هویت خود را حفظ کند و این آغاز یک حرکت عمومی برای راه اندازی موزه هاست.

شاه وردی گفت: با توجه به اینکه موزه ها نقش محوری در شناساندن تاریخ و فرهنگ هر منطقه برای گردشگران دارند، تلاش ما بر افزایش موزه های تخصصی در سطح استان خواهد بود.

منبع: همگردی

به "طرح مطالعات محتوایی موزه های خراسان جنوبی تهیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مطالعات محتوایی موزه های خراسان جنوبی تهیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید