عروسی به سبک کرونا؛ از ناهار عروسی تا آرایشگاهِ 3 صبح!

به گزارش گفتگوی افروز، شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن، شیوه برگزاری مراسم عروسی را تغییر داده و به نظر می رسد دشواری های جدیدی هم برای عروس و داماد ها ایجاد نموده است.

عروسی به سبک کرونا؛ از ناهار عروسی تا آرایشگاهِ 3 صبح!

به گزارش ایسنا، با شایوع ویروس کرونا از اسفند ماه سال گذشته تالار های پذیرایی به عنوان مشاغل پرخطر تعطیل شدند، اما از هفته آخر دی ماه که در پی ایجاد محدودیت های سختگیرانه بسیاری از استان های کشور در شرایط زرد قرار گرفتند، تالار ها در این مناطق مجاز به بازگشایی شدند. در این میان محدودیت تردد خودرو ها که تا ساعت 21 در همه استان ها در نظر گرفته شده، شکل و شمایل عروسی ها را نیز تغییر داده است. به طوری که عروسی ها یا از ساعت 11 صبح تا سه بعد از ظهر به صرف ناهار برگزار می گردد یا ساعت 4 تا 8 شب. البته تالار هایی هم هستند که مشخص ساعت را به عهده مشتری می گذارند و حاضرند مطابق معمول گذشته مراسم را برگزار نمایند. نکته جالب تر اینکه بعضی تالار های عظیم که بیش از 600 نفر ظرفیت دارند مهمان زیر 100 نفر نمی پذیرند.

نرخ منوی غذای عروسی در نقاط مختلف تهران

برای تخمین قیمت منوی غذای تالار ها در این شرایط پرس وجو از تالار های نقاط مختلف تهران حاکی از آن است که به طور متوسط منوی تالار های شرق و غرب تهران بین 70 تا 120 هزار تومان و در جنوب تهران بین 60 تا 120 هزار تومان به ازای هر نفر محاسبه می گردد. اما در شمال تهران شرایط متفاوت است؛ به طوری که قیمت منوی غذای تالار ها به ازای هر نفر از 210 هزار تومان آغاز می گردد و به 570 هزار تومان هم می رسد.

در این میان آرایشگاه ها هم باید خود را با شرایط جدید وفق دهند؛ هرچند همه حاضر به این کار نیستند. بعضی آرایشگاه ها زمانیکه یک عروس باید در آرایشگاه بماند را بین چهار تا شش ساعت اعلام کردند؛ بنابراین اگر مراسم عروسی ساعت 11 آغاز گردد و عروس و داماد پیش از آن یعنی ساعت 9 باید به آتلیه برسند، عروس بسته به نوع آرایشگاه باید بین ساعت 3 تا 5 صبح به آرایشگاه برود!

البته آرایشگران هم پیشنهاد های مختلفی برای چنین شرایطی دارند. برای مثال یکی از آن ها می گوید: می تونی بعد از مراسم بری آتلیه، اگرهم مسئله ای برای تور یا آرایش پیش اومد بعد از عروسی بیا آرایشگاه بدون هزینه ترمیم می شه. اما آرایشگاه دیگری می گوید زودتر از 10 نمی تواند کار را تمام کند، مگر اینکه به ازای هر ساعت زودتر 500 هزار تومان پرداخت گردد. بعضی می گویند که می توانند فشرده تر کار نمایند و نیازی به حضور در ساعت 3 صبح نیست و بعضی هم تابع مشتری هستند و هر ساعتی که عروس بخواهد در آرایشگاه حاضر می شوند.

پکیج آرایشگاه عروس چقدر آب می خورد؟

قیمت پکیج های عروس شامل شینیون، آرایش، طراحی ناخن، پاکسازی و اصلاح پوست و ... در جنوب، شرق و غرب تهران بین یک تا دو میلیون و 500 هزار تومان و در شمال تهران بین دو تا پنج میلیون تومان است. نکته جالب هم اینجاست که بعضی از آرایشگاه ها محدوده قیمتی اعلام می نمایند که حداقل آن فقط شامل شینیون و آرایش است و برای سایر خدمات مبلغ اضافی دریافت می نمایند.

اما نکته جالب تر اختلاف قیمت چشم گیر خدمات تالار و آرایشگاه ها در شمال تهران با سایر مناطق است.

منبع: فرارو

به "عروسی به سبک کرونا؛ از ناهار عروسی تا آرایشگاهِ 3 صبح!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عروسی به سبک کرونا؛ از ناهار عروسی تا آرایشگاهِ 3 صبح!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید