هشدار درباره توفان و رعد و برق در تهران ، مراقب سقوط درختان و اجسام باشید

به گزارش گفتگوی افروز، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید به ویژه در نیمه غربی و جنوبی استان، رگبار و رعد و برق در ارتفاعات استان به ویژه در ارتفاعات شرقی و فیروزکوه در روز پنج شنبه (24 شهریورماه) هشدار صادر کرد.

هشدار درباره توفان و رعد و برق در تهران ، مراقب سقوط درختان و اجسام باشید

به گزارش گفتگوی افروز، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید به ویژه در نیمه غربی و جنوبی استان، رگبار و رعدوبرق در ارتفاعات استان به ویژه در ارتفاعات شرقی و فیروزکوه در روز پنج شنبه (24 شهریورماه) اطلاع داد.

بر اثر این مخاطرات، احتمال سقوط اجسام، خیزش موقت گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال آسیب به سازه های موقت، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و احتمال صاعقه پیش بینی می گردد.

اداره کل هواشناسی برای کاهش آسیب های احتمالی مستحکم سازی سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده، احتیاط در تردد برای افراد دارای بیماری تنفسی، احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم تردد در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و احتیاط در فعالیت های کوهنوردی را توصیه می نماید.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار درباره توفان و رعد و برق در تهران ، مراقب سقوط درختان و اجسام باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره توفان و رعد و برق در تهران ، مراقب سقوط درختان و اجسام باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید