ورود خودرو به سواحل این شهر ممنوع شد

به گزارش گفتگوی افروز، هرمزگان مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: در مذاکره با کارکنان شهرداری و آتش نشانی بندرعباس مقرر شد، مسیرهای ورودی به دریا مسدود و از ورود انواع خودروها به ساحل ممانعت به عمل آید.

ورود خودرو به سواحل این شهر ممنوع شد

به گزارش گفتگوی افروز، حبیب مسیحی تازیانی اضافه کرد:پیرو گزارش های واصله از ورود تعداد قابل توجهی از خودروهای گردشگران به محدوده جزر و مدی سواحل شهر بندرعباس، روز گذشته (9 فروردین ماه) یگان حفاظت و اداره محیط زیست دریایی اداره کل به سواحل شرقی شهر بندرعباس عزیمت کردند.

وی اظهار کرد: در این پایش مشاهده شد در حالی که دریا در حالت جزر کامل واقع شده است، تعداد زیادی خودروی سواری (بیش از 50 دستگاه) عمدتا در پایین ترین حد محدوده جزر و مدی در بوستان ولایت و دولت حضور دارند.

مسیحی گفت: با ارائه توصیه های لازم و تنویر افکار در مورد ایجاد معضلات زیست محیطی و پیامدهای منفی بر محیط زیست حساس و آسیب پذیر ساحلی و بعلاوه خطر گیرکردن خودروها در ساحل گلی و باتلاقی و به زیر رفتن خودروها در اثر مد و بالا آمدن آب دریا و نیز اثر خورندگی آب دریا بر بدنه خودرو و پوسیدگی آن، قریب به اتفاق خودروها از محدوده جزر و مدی خارج شدند.

وی با بیان اینکه در مذاکره با کارکنان شهرداری و آتش نشانی بندرعباس مقرر شد، مسیرهای ورودی به دریا مسدود و از ورود انواع خودروها به ساحل ممانعت به عمل آید، مطرح نمود: عدم نظارت جدی شهرداری به عنوان متولی امر و سهل انگاری پیمانکار و بهره بردار مستقر در بوستان ها، می تواند سبب بروز دوباره این معضل گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ورود خودرو به سواحل این شهر ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود خودرو به سواحل این شهر ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید