جاذبه های طبیعی کیپ تاون ؛ دنیای اقیانوس ها و قاره های گرم

به گزارش گفتگوی افروز، جاذبه هایی که عمدتا طبیعی است و به علت موقعیت منحصربه فرد این شهر از آب وهوای متفاوت قاره ای و اقیانوسی بهره می برد. ما در این جا برترین جاذبه های طبیعی کیپ تاون را جمع نموده ایم تا شما را با دنیای آفریقای جنوبی آشنا کنیم. با خبرنگاران همراه شوید.

جاذبه های طبیعی کیپ تاون ؛ دنیای اقیانوس ها و قاره های گرم

کوه تیبل : طبیعت شگفت انگیز و مسطح روی صخره

این کوه 1087 متری، در جنوب شهر کیپ تاون واقع شده است. تیبل با داشتن قله مسطح خود از محبوب ترین جاذبه های طبیعی کیپ تاون برای عکاسی است و یادآور حیرت انگیز بودن طبیعت در کیپ تاون است. این کوه از صفحات ماسه سنگ و تخته سنگی بزرگ ساخته شده و انتهای شمالی شبه جزیره کیپ در پارک ملی کوه تیبل را شکل می دهد.

Table Mountain کوهستانی مشرف بر شهر و پر از جاذبه های طبیعی کیپ تاون

پارک ملی کوه تیبل از تنوع بی نظیر گیاهی شامل بیش از 1470 نوع گل محافظت می نماید و غنی ترین ناحیه گیاهی دنیا را تشکیل می دهند. گونه های جانوری گوناگونی مانند خرگوش های پوزه کوتاه دوست داشتنی (هایراکس های کوهی)، گربه های سیاه گوش، و بابون ها نیز در این پارک ملی زندگی می نمایند. قله دویل شرقی ترین بخش کوهستان و قله لاین هد نیز غربی ترین ناحیه آن است، در عین حال دیواره سنگی ای به نام دوازده حواریون ناحیه ساحلی کرانه آتلانتیک را احاطه نموده است. دسته ای از ابرها که مردم محلی تیبل کلوس (tablecloth) نامیده اند، به طور دائم قله کوه را می پوشاند. با کنار رفتن ابرها بازتماشامایندگان می توانند از چشم انداز شگفت انگیز کیپ تاون و تمام کیپ پنینسولا از بالای قله لذت ببرند.

توصیه های ایمنی برای سفر به کوه تیبل

سرما و وزش باد در این ارتفاعات اکثرا رخ می دهد، پس حتما همراه خودتان ژاکت داشته باشید. برای افرادی که زمان و توان بدنی کافی ندارند تله کابینی به طول 1244 متر تا روی قله احداث شده که در مدت 7 دقیقه این مسافت را طی می نماید. این جهت تله کابین در تمامی ایام به جز اوقاتی که وزش باد شدید است، کار می نماید. پیش از برنامه ریزی و حرکت حتما با بازدید از سایت اینترنتی یا تماس با مجموعه از شرایط فعلی مجموعه آگاه شوید. به علاوه با رزرو آنلاین بلیت از ایستادن در صف های طولانی تله کابین خلاص می شوید.

فضایی مناسب برای یک صبح بهاری یا عصری دل انگیز مشرف بر کیپ تاون

در ایستگاه بالای کوه تله کابین یک کافه واقع شده است که تراسش چشم انداز ای زیبا به محیط اطراف در اختیارتان می گذارد و می توان از آن جا سه جهت پیاده روی کوتاه به اطراف را طی کرد و با عبور از آن ها به وسعت زیاد و زیبایی وصف ناپذیر منظره ها اطراف پی برد. کسانی که می خواهند با پای پیاده به قله بروند می توانند یکی از 350 جهت مختلف آن که دارای درجات سختی گوناگونی هستند را صعود نمایند. با توجه به محل آغاز کوهپیمایی رسیدن به قله بین دو تا چهار ساعت طول می کشد. برای تماشای منظره ها حیرت انگیز از کوه تیبل و پیدا کردن برترین نقاط برای عکاسی از این جاذبه بی نظیر با پای پیاده یا با رانندگی از تپه رادیویی یا لاین هد بالا بروید. هر دوی این نقاط منظره های تماشایی از بالای قله های شان برای شما فراهم می نمایند.

سایت رسمی: http://www.tablemountain.net

باغ های گیاهی ملی کیرستنبوش : بهشتی بر روی کره زمین

باغ های گیاهی کیرستنبوش که بخشی از ناحیه گیاهی کیپ و جزو میراث دنیای یونسکو هستند. این باغ ها در دامنه های زیبای شرقی کوه تیبل قرار دارند. این ناحیه در سال 1902 و به وسیله سسیل رودز به استان واگذار شد و باغ ها در سال 1913 میلادی احداث شدند تا از گیاهان بومی بی نظیر این ناحیه حفاظت نمایند.

Kirstenbosch National Botanical Gardens باغ هایی با تنوع بی نظیر گیاهی و آب و هوایی خیال انگیز

کیرستنبوش یکی از اولین باغ های گیاهی دنیا است که با هدف حفاظت از گیاهان بومی تاسیس شده است. بیش از 20 هزار گونه گیاهی بومی آفریقای جنوبی در این حفاظتگاه طبیعی 528 هکتاری جمع آوری شده، رشد می نمایند و مورد مطالعه قرار می گیرند. این حفاظتگاه طبیعی رویشگاه جنگل های بومی و فینبوس است. یکی از جاذبه های خاص تاریخی این ناحیه یک حصار از درختان بادام وحشی است که به وسیله ژان ون ریبک در سال 1660 میلادی کاشته شد و یک گذرگاه از درختان کافور و انجیر نیز که در سال 1898 میلادی به وسیله سیسیل رودز کاشته شده اند یکی دیگر از تماشای های تاریخی پارک است.

جهت سبز کیرستنبوش ، یکی از جاذبه های طبیعی کیپ تاون

گل ها، درختچه ها و درختان طوری کاشته شده اند که در طول سال نمایشی از شکوفه ها و رنگ ها باغ ها را در برگیرد. گیاهان پروتیز در باغ معطر، مجموعه شگفت انگیز سرخس های نخلی، باغ تندیس و گلخانه گیاهی ساخته شده برای گیاهان بومی منطقه ها خشک را از دست ندهید. جهتهای تعیین شده ای از میان دامنه های جنگلی عبور می نمایند و پیاده راه معلق در بالای درختان چشم انداز هایی پانوراما از باغ های بکر کوهستانی فراهم می نمایند. یکی از این جهتها به وسیله یک تنگه به قله کوه تیبل می رسد.

جهت سبز در دل کوهستان های رنگارنگ کیپ تاون

در فصل تابستان باغ ها مکانی عالی برای برگزاری کنسرت های فضای باز هستند. دوستداران محیط زیست و عاشقان باغ ها باید از باغ شرکت نیز تماشا نمایند. این باغ همچون یک واحه پر از درختان عجیب و غریب، گل ها، قفس های پرندگان و حوضچه هایی در دل شهر است. در این محل بازتماشامایندگان می توانند از موزه ایزیکو آفریقای جنوبی، افلاک نما، و گالری ملی ایزیکو هم تماشا نمایند.

آدرس: جاده رودز، نیولندز، کیپ تاون

سایت رسمی: http://www.sanbi.org/gardens/kirstenbosch

سواحل کلیفتون و خلیج کمپز : از جاذبه های طبیعی کیپ تاون

سواحل خلیج کمپز و کلیفتون در فاصله حدود 6 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارند و افرادی که می خواهند پوست خود را برنزه و زیبا نمایند را به سمت خود می کشند. در کلیفتون یا سنت تروپز کیپ تاون بعضی از گرانقیمت ترین املاک به شن های سفید درخشان سواحل چشم دوخته اند. شن های این سواحل به وسیله تخته سنگ های گرانیتی مسطح احاطه شده و با دریای شفاف و خروشان آبی رنگ شسته شده اند.

Clifton and Camps Bay Beaches بکرترین و تمیزترین ساحل آفریقا و اقیانوس گرم

اولین ساحل محیطی محبوب برای والیبال است و هنگام آرام بودن دریا می توان به موج سواری در آن پرداخت. درست در جنوب کلیفتون ساحل شگفت انگیز و پرطرفدار کمپز قرار گرفته که در پشتش دوازده حواریون پرشکوه و قله بی نظیر لاین هد قرار دارند. تماشای مردم در طول این ساحل دارای نخل همچون یک اثر هنری زیباست. در خط ساحلی و در کنار خیابان ویکتوریا کافه ها و بوتیک های شیک مخصوصا در آخر هفته ها و تعطیلات پر از مردم محلی و گردشگرانی می شوند که برای تماشا منظره ها تماشای به این جا آمده اند. هر 2 ساحل خلیج کمپز و ساحل چهارم کلیفتون به خاطر داشتن آب تمیز، ایمنی و مدیریت زیست محیطی دارای پرچم آبی هستند که آن ها را به یکی از برترین جاذبه های طبیعی کیپ تاون برای خانواده ها نیز تبدیل می نماید.

نقطه ای استثنایی برای بازی های ساحلی و لذت بردن از حمام آفتاب

جاده قله چپمن : جاده ای حیرت انگیز با چشم انداز ای حیرت انگیزتر

در فاصله حدود 25 کیلومتری از مرکز شهر جاده قله چپمن واقع شده است که مردم محلی آن را به طور خودمانی چپیز خطاب می نمایند. این جا یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی کیپ تاون است. چپمن یکی از خیره نماینده ترین جهتهای رانندگی در دنیا است. این جاده از دامنه پر شیب قله چپمن عبور می نماید که انتهایش به دریا منتهی می گردد. این جاده عریض و تماشای 9 کیلومتر را بین نوردهوک و خلیج هوت طی می نماید و در طول این جهت اطراف قله چاپمن را به شکلی پانوراما پشت سر می گذارد. این جهت با داشتن 114 پیچ که در دل سطوح صخره ای تراشیده شده اند و بعضی از آن ها بیش از 500 متر از سطح دریا ارتفاع دارند برای افراد مبتلا به بیماری جاده مناسب نیست.

Chapmans Peak Drive جاده ایی که زیباییش فریب تان می دهد

در زمان غروب آفتاب خودروها در امتداد منظره ها پانوراما ازدحام می نمایند تا بتوانند نقطه ای مناسب برای تماشای خورشید که در حال پایین رفتن است، پیدا نمایند و همزمان نوشیدنی خنک خود را در زمانی که بر اساس سنت آفریقای جنوبی سانداونرز نامیده می گردد، بنوشند. در همین حین جنوب غرب را در جست و جوی نهنگ ها و دولفین ها در اقیانوس درخشان آتلانتیک بجویید و به آرامی و با احتیاط رانندگی کنید. این جاده به مدت چندین سال و به خاطر خطر سقوط سنگ بسته شده بود، اما در حال حاضر با انجام عملیات ثابت سازی همه روزه به جز روزهای طوفانی باز است.

جاده چپمن بهترنی جا برای دیدار با خورشید صبجگاهی است

این جاده علاوه بر مکانی برای فیلم برداری های تبلیغاتی، محل برگزاری مسابقات دوچرخه سواری کیپ آرگوس و ماروتون دو اقیانوس نیز هست. پس از لذت بردن از منظره ها بی نظیر دریا مسافران گرسنه می توانند از خوردن ماهی تازه در یکی از برترین رستوران های دریایی در خلیج هوت لذت ببرند.

غواصی درون قفس در کنار کوسه سفید بزرگ

در آب های سرد ساحل کیپ تاون دوستداران ترس و وحشت می توانند با یکی از ترسناک ترین شکارچیان اقیانوس یعنی کوسه بزرگ سفید رودررو شوند. غواصان در حالی که این موجودات بزرگ الجثه در فاصله چند اینچی از آن ها شنا می نمایند به وسیله میله های ضخیم قفسه آهنی محافظت می شوند و آدرنالین بدن شان را بالا می برند.

Great White Shark Cage Dives روبرو با بزرگ ترین ترس زندگی تان ؛ دیدار با کوسه بزرگ سفید

برنامه ریزهای این تورها در کیپ تاون امکان غواصی درون قفس در منطقه های مانند شهر سیمون، جزیره دایر ، خلیج موسل و گانزبای که مرکز کوسه سفید بزرگ است را فراهم می نمایند. برترین زمان برای مشاهده این موجودات غول پیکر بین ماه های آپریل و اکتبر است. به خاطر آن که غواصان درون قفس های سفارشی محبوس شده اند هیچ نیازی به گواهینامه غواصی نیست و بخشی از عایدی حاصله به منظور تحقیقات و حفاظت از کوسه هزینه خواهد شد. کسانی که ترجیح می دهند از دور به تحسین این جانوران خارق العاده بنشینند می توانند این تجربه هیجان انگیز را از داخل قایق داشته باشند.

کوسه بزرگ سفید در آب های آفریقای جنوبی

علاوه بر این تورهای تماشای فک، دولفین، پنگوئن، و نهنگ نیز برای دوستاران جانوران اهلی تر وجود دارد تا این آب ها را به یکی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی کیپ تاون تبدیل کند.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "جاذبه های طبیعی کیپ تاون ؛ دنیای اقیانوس ها و قاره های گرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های طبیعی کیپ تاون ؛ دنیای اقیانوس ها و قاره های گرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید