گردشگری در ونیز با وجود سیلاب های اخیر ادامه دارد

به گزارش گفتگوی افروز، در روزهای اخیر همانند سالیان گذشته، ونیز تحت تاثیر حملات خشن ترین سیلاب ها بوده است. این سیلاب ها در ونیز امکان بازدید بعضی از برترین جاذبه های گردشگری در ونیز، ازجمله میدان سن مارکو را برای علاقه مندان غیرممکن ساخته است؛ ولی آیا این به معنای سرانجام گردشگری در ونیز است؟! آیا این روزها شیفتگان ونیز همچنان می توانند از این شهر لذت ببرند یا بهتر است از هتل خارج نشوند؟

گردشگری در ونیز با وجود سیلاب های اخیر ادامه دارد

به نظر می رسد که پاسخ به این پرسش چندان ساده نیست. هرچند مسئولان محلی از گردشگران خواسته اند تا سفرهای غیرضروری به شهر ونیز را لغو یا معلق نمایند، ولی بسیاری از هواداران صنعت گردشگری اصرار دارند که بخش خطرناک و عمده سیلاب ها به انتها رسیده است و علاقه مندان به این شهر می توانند با خیال آسوده وارد شهر شوند.

با آنکه تنها چند روز از سیلاب ها در ونیز گذشته است، ولی بسیاری از ساکنین شهر معتقد هستند که شرایط تا حد زیادی به حالت عادی بازگشته است. موزه ها و گالری ها کار خود را از نو آغاز نموده اند؛ سامانه حمل ونقل عمومی بدون مسئله ای خاص مشغول به فعالیت است و تمامی رستوران ها آماده پذیرایی از مهمانان خود هستند. بنابراین اگر در روزهای آینده قصد بازدید از ونیز را داشته اید، شاید واقعا نیازی به لغو سفرتان نباشد. با این حال نباید فراموش کرد که این روزها سفر به ونیز کمی متفاوت از سایر مواقع است.

این روزها آب وهوای بارانی تقریبا کل ایتالیا را فرا گرفته است.اگر نگاهی به نقشه شهر ونیز بیندازید، خواهید دید که این شهر یک مجمع الجزایر است. ارتفاع بعضی از آنها بالاتر و بعضی دیگر پایین تر از دیگری هستند. زمانی که امواج شدید به سوی این جزایر حرکت می نمایند،منطقه ها با ارتفاع پایین تر توان مقابله با آنها را نداشته و آب معابر و کوچه های باریک را در بر می گیرد.

سیلاب های روزهای اخیر باعث مرگ حداقل 11 نفر شده است که علت بیشتر آنها سقوط درختان بوده است. گزارش ها حکایت از سقوط بیش از 100 درخت در رم بر اثر وزش بادهای قوی را دارند. این سیلاب ها علاوه بر صدمات جانی، صدمات مالی زیادی نیز در پی داشته اند.

منبع: همگردی

به "گردشگری در ونیز با وجود سیلاب های اخیر ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری در ونیز با وجود سیلاب های اخیر ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید