ارتباط موارد ابتلا و مرگ ناشی از کرونا با آلودگی هوا

به گزارش گفتگوی افروز، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، گفت: هوای 16 ایستگاه تهران در شرایط ناسالم برای همه گروه ها واقع شده است و با توجه به ارتباط موارد ابتلا و مرگ ناشی از کووید 19 و آلودگی هوا، تصمیم گیری جدی کارگروه شرایط اضطرار در مورد کاهش مقدار مواجهه مردم با آلودگی هوا در کلانشهر ها و بخصوص شهر تهران لازم است.

ارتباط موارد ابتلا و مرگ ناشی از کرونا با آلودگی هوا

به گزارش ایسنا، دکتر عباس شاهسونی گفت: 16 ایستگاه در تهران در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار دارند و این منطقه ها با شاخص بالای 150 در شرایط اضطرار هستند. در منطقه ها 11، 19 و 20 کیفیت هوا در شرایط خیلی ناسالم قرار گرفته است.

او تاکید نمود: گروه های حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و بچه ها تا حد امکان در سطح شهر تردد ننمایند. بعلاوه ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز نمایند و افرادی که باید در محل کار حاضر شوند کمتر در فضای باز حضور داشته باشند.

وی اضافه نمود: در این شرایط افزایش بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.

شاهسونی در انتها با اشاره به ارتباط موارد ابتلا و مرگ ناشی از کووید 19 و آلودگی هوا، خواهان تصمیم گیری جدی کارگروه شرایط اضطرار در مورد کاهش اندازه مواجهه مردم با آلودگی هوا در کلانشهر ها و بخصوص شهر تهران شد.

منبع: فرارو

به "ارتباط موارد ابتلا و مرگ ناشی از کرونا با آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط موارد ابتلا و مرگ ناشی از کرونا با آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید