الخزعلی: آمریکا به فکر غارت نفت عراق است، نه مردم

به گزارش گفتگوی افروز، دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق با تأکید بر اینکه آمریکا هیچ گاه به ملت عراق اهمیتی نداده، گفت که فقط نفت عراق برای واشنگتن اهمیت دارد.

الخزعلی: آمریکا به فکر غارت نفت عراق است، نه مردم

به گزارش گروه بین الملل گفتگوی افروز، قیس الخزعلی دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق بار دیگر از اقدامات منفی ایالات متحده آمریکا علیه ملت عراق انتقاد کرد.

الخزعلی در جریان سخنرانی به مناسبت عید قربان گفت: آمریکا قصد دارد از نیازمندیهای ملت ما در راستای تحقق اهداف خود استفاده کند.

شبکه خبری العهد به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد، آمریکا هیچ گاه به ملت عراق اهمیتی نداده است.

وی بر این باور است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فکر می کند که چگنه بر نفت عراق تسلط یابد و اینکه شرکت الکتریک چگونه بیاید و بتواند (با عراق) قرارداد برقی ببندد.

الخزعلی در ادامه از دولت عراق خواست که توافقی را تکمیل کند که دولت پیشین عراق با شرکت زیمنس آلمان منعقد کرده بود.

این مسئول عراقی با تأکید بر اینکه تکمیل این توافق، یک تصمیم حاکمیتی است، گفت: آیا دولت می تواند تسلیم فشارهای آمریکا نشود؟

وی ضمن انتقاد از مذاکرات بغداد با اربیل برای خرید برق، شرح داد: معین است که مبالغ زیادی صرف واردات برق از کردستان می شود که سه برابر هزینه واردات برق از جمهوری اسلامی ایران است.

دبیر کل عصائب در بخش دیگری از سخنرانی خود به مسئله تظاهراتهای اخیر در عراق پرداخت و گفت: برخی رسانه هایی که از خارج پول دریافت می کنند، جوانان را به سمت بدبینی و ناامیدی سوق دادند.

الخزعلی خاطر نشان کرد: این رسانه ها به صورت آشکار، به درگیری تشویق می کردند. طرحهای خطرناکی وجود داشت مبنی بر بهره برداری از تظاهرات.

وی در پایان خاطر نشان کرد که تظاهرات در عراق پس از تظاهرات کسانی آغاز شد که مدارک دانشگاهی داشتند؛ زیرا دولت به مسائل آنان رسیدگی نکرده و شرایط را وخیم کرده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "الخزعلی: آمریکا به فکر غارت نفت عراق است، نه مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الخزعلی: آمریکا به فکر غارت نفت عراق است، نه مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید