تعداد کرونایی های استان کرمان به 41 نفر رسید

به گزارش گفتگوی افروز، خبرنگاران/کرمان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: خوشبختانه از روز گذشته تا امروز فقط یک مورد به تعداد مبتلایان اضافه شده، بنابراین تعداد بیمارانی که آزمایش آنها از ابتدا تا کنون مثبت شده در استان کرمان به 41 تن رسیده است.

تعداد کرونایی های استان کرمان به 41 نفر رسید

مهدی شفیعی در گفت وگو با گفتگوی افروز، در خصوص آخرین شرایط مبتلایان به کرونا ویروس در سطح استان کرمان گفت: خوشبختانه از روز گذشته تا امروز فقط یک مورد به تعداد مبتلایان اضافه شده، بنابراین تعداد بیمارانی که آزمایش آنها از ابتدا تا کنون مثبت شده در استان کرمان به 41 تن رسیده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا امروز از میان بیماران مبتلا به کرونا ویروس بستری شده در بیمارستان های استان فوتی نداشته ایم و 6 مورد نیز بهبودی و ترخیصی داشته ایم، ضمن آنکه حال عمومی اکثریت افراد بستری در بیمارستان ها خوب است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به فرایند شیوع این بیماری در استان کرمان عنوان کرد: باتوجه به تعداد مبتلایان به کرونا از هفته گذشته و دو روز قبل شاهد افزایش بیماران بستری با علایم تنفسی هستیم و همچنین تعداد افرادی که علایم سرماخوردگی دارند نیز رو به افزایش می باشد که این سیر صعودی نشان دهنده این است که احتمالا در این هفته و هفته آینده با موجی از بیماران علامت دار روبرو خواهیم بود.

وی تنها راه کنترل شیوع این بیماری را قطع زنجیره آن دانست و بیان نمود: برای جلوگیری از گستردگی این اپیدمی رعایت فاصله اجتماعی و عدم تردد غیر ضروری در شهر و همچنین سفرهای برون شهری خود را لغو کنیم اما نباید نظافت فردی و شستن دستان را فراموش کرد.

شفیعی از مردم تقاضا کرد: در این دو هفته مسایل بهداشتی فردی و عمومی را بسیار رعایت کنید و بدانید تنها نقطه امن، خانه هایتان می باشد و در مکان های که ازدحام جمعیت است به هیچ وجه حضور پیدا نکنید تا به سلامت از این گردنه خطرناک عبور کرده و شاهد تلفات و افراد مبتلای کمتری در سطح استان باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعداد کرونایی های استان کرمان به 41 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد کرونایی های استان کرمان به 41 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید