تعرفه تماس و پیامک رومینگ اپراتورها چند است؟

به گزارش گفتگوی افروز، هنگام سفر به کشورهای خارجی، برقراری ارتباط با ایران می تواند به دو شیوه خرید سیم کارت کشور مقصد یا استفاده از سرویس رومینگ سیم کارت های ایرانی انجام گردد، اما ناآگاهی از نحوه استفاده از این سرویس می تواند هزینه های بالایی را برای کاربران بتراشد.

تعرفه تماس و پیامک رومینگ اپراتورها چند است؟

رومینگ یعنی امکان استفاده از تلفن همراه برای برقراری تماس، دریافت و ارسال پیامک و استفاده از دیتا هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا و استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد.

اگر تصمیم دارید در سفرهای خارجی از سیم کارت ایرانی خود برای برقراری ارتباط با داخل کشور بهره ببرید، باید ابتدا اطمینان حاصل کنید که اپراتورتان با کشور مقصد دارای توافقنامه رومینگ باشد. در غیر این صورت نمی توانید از تعرفه های رومینگ بهره مند شوید. پس از اطمینان از این موضوع، ضروری است سرویس رومینگ را فعال کنید و از تعرفه های رومینگ و شرایط آن مطلع باشید.

زمانی که مشترکی از یکی از سرویس های مذکور استفاده کند، هزینه رومینگ برای او محاسبه خواهد شد و اینطور نیست که به محض ورود به کشورهای دیگر، هزینه رومینگ برای سیم کارت افراد در نظر گرفته گردد. بعلاوه هزینه مکالمات سرویس رومینگ بر مبنای دقیقه محاسبه می گردد، یعنی برای مکالمات کمتر از 60 ثانیه، هزینه یک دقیقه مکالمه محاسبه می گردد، پس بهتر است دقایق مکالمات خود را کامل کنید و بعد از خاتمه مکالمه با زدن دکمه قطع تلفن، از قطع مکالمه خود اطمینان حاصل کنید تا متحمل هزینه ناشی از عدم قطع ارتباط نشوید.

تعرفه های اعلام شده از سوی هر یک از اپراتورها

تعرفه های اعلام شده رومینگ در اپراتورها، شامل بخش های تماس با ایران، تماس با همراهان در همان کشور و دریافت تماس از طرف ایران است. درصورت برقراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور میزبان، هزینه مکالمه برای تماس گیرنده و مخاطب مطابق با تعرفه های رومینگ محاسبه خواهد شد. البته درصورت تماس با کشور ثالث، هزینه ها مطابق با تعرفه بین الملل کشور میزبان محاسبه می گردد که از تعرفه تماس با ایران بیشتر است.

درصورت افزایش کارکرد تلفن همراه بیش از مبلغ ودیعه، اپراتورها مجاز به قطع تلفن همراه بوده و مسئولیت پرداخت بدهی به هر مقدار تا قبل از زمان قطع بر عهده مشترک است. بعلاوه با توجه به پرداخت هزینه مکالمات رومینگ به اپراتور طرف مقابل خارجی، این هزینه از مشترک دریافت شده و مسوولیت پرداخت آن به هر مقدار بر عهده مشترک خواهد بود.

تعرفه رومینگ هر یک از اپراتورها در شرایط حضور در کشورهایی که قرارداد رومینگ با آنها بسته شده، فرق دارد و با مراجعه به در وب سایت اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل و انتخاب هر کشوری که قصد سفر به آن را دارید، می توانید هزینه مکالمه در آن کشور، مکالمه از آن کشور با ایران، دریافت مکالمه از ایران و سایر تعرفه های ارسال و دریافت پیامک و خدمات اینترنتی را مشاهده کنید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تعرفه تماس و پیامک رومینگ اپراتورها چند است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه تماس و پیامک رومینگ اپراتورها چند است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید