خبرنگاران کرونا و رشد قیمت اقلام مصرفی در آمریکا

به گزارش گفتگوی افروز، تهران - خبرنگاران - به دنبال شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد جانباختگان ناشی از این بیماری در آمریکا، وزارت بازرگانی این کشور از افزایش اقلام مصرفی و بالا رفتن قیمت این اجناس اطلاع داد.

خبرنگاران کرونا و رشد قیمت اقلام مصرفی در آمریکا

به گزارش گفتگوی افروز، خبرگزاری فرانسه شامگاه آدینه در گزارشی اضافه نمود، مردم آمریکا در ماه های اخیر علاوه بر افزایش هزینه های کلان برای درمان بیماری کووید 19 با بالا رفتن قیمت های اساسی اقلام مصرفی روبرو شده اند.

وزارت بازرگانی آمریکا روز آدینه در گزارشی بیان کرد: هزینه کالاهای مصرفی در ماه گذشته (تیرماه) 5.6 درصد افزایش یافته است.

این هزینه ها در آمریکا در ماه مه (خرداد) نیز با افزایش 8.5 درصدی همراه بوده است.

وزارت بازرگانی آمریکا در ادامه می افزاید، شاخص هزینه ها کالاهای مصرفی در آمریکا نسبت به ماه گذشته 0.4 درصد افزایش یافته است.

افزایش قیمت کالاهای مصرفی در آمریکا در حالی است که با شیوع ویروس کرونا در بعضی از ایالت ها از جمله کالیفرنیا، تگزاس و آریزونا محدودیت های رفت و آمد و ممنوعیت بازگشایی مراکز تجاری اعمال شده است.

با شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون بیش از 150 هزار نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.

روبیلا فاروق کارشناس مالی آمریکا می گوید: با بازگشت دوباره محدودیت ها و با توجه به تعطیلی های اخیر ناشی از ویروس کرونا و اخراج مجدد کارکنان شرکت های عظیم خصوصی، چشم انداز هزینه های خانوار نامشخص است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کرونا و رشد قیمت اقلام مصرفی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا و رشد قیمت اقلام مصرفی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید