خودروهای جدیدی که وارد ایران می شوند

به گزارش گفتگوی افروز، در قوانین و لوایح بودجه در سال های 98 و 99 درآمد دولت از محل واردات خودرو به دلیل محدودیت ارزی صفر بوده است. اما در لایحه بودجه 1400 این شرایط تغییر نموده و دولت برای سال آینده دو هزار و 40 میلیارد تومان درآمد از محل واردات خودرو (بند حقوق ورودی خودرو) درنظر گرفته است.

خودروهای جدیدی که وارد ایران می شوند

با توجه به ترخیص شماری از خودروهای حاضر در گمرک در روزهای اخیر و پیش بینی ترخیص دیگر خودروهای وارداتی سال های قبل در روزهای آینده به نظر می رسد که این درآمد قرار است توسط اخذ حق ورودی از خودروهای جدید وارداتی محقق گردد و دور از ذهن نیست که واردات خودرو نیز آزاد گردد. حتی می توان پیش بینی کرد که علاوه بر به جریان افتادن قراردادهای گذشته با خودروسازان چینی و فرانسوی، قراردادهای تازه ای پس از بازگشت دولت بایدن به برجام منعقد گردد.

سانگ یانگ تیوولی: تیوولی هم در ایران و هم در بازارهای بین المللی کراس اووری پیروز بود و زمانی که توسط رامک خودرو وارد ایران شد توانست چند دوره در صدر لیست خودروهای وارداتی از نظر تعداد واردات قرار بگیرد. تیوولی 2020 گزینه ای کم ریسک و پرسود برای سال 1400 است. شاسی بلند ساب کامپکت و به روزرسانی شده سانگ یانگ با تغییرات زیاد در فضای بیرونی و داخلی، فناوری های پیشرفته ایمنی خودرو و سرگرمی و سیستم های محرکه جدید همراه شده است. احتمالا این خودرو با پیشرانه 1.5 لیتری GDI توربور وارد ایران گردد که قادر به فراوری 161 اسب بخار نیرو و 280 نیوتن متر گشتاور است.

فولکس واگن جتا: کوشش ماموت خودرو برای عرضه فولکس واگن پاسات به عنوان سدانی لوکس ثمره چندانی نداشت. اما پیروزیت جتا می تواند شکست پاسات را جبران کند. این سدان پرفروش با قیمت پایه 19 هزار دلاری جزو محصولات ارزان قیمت فولکس واگن است. طراحی جتا به مراتب از پاسات زیباتر است. این خودرو همچنین در تیپ های گوناگون به فروش می رسد که می تولند سلایق مختلفی را به سوی خود جذب کند. پیشرانه 1.4 لیتری توربوشارژ مدل پایه جتا قادر به فراوری 147 اسب بخار و 249 نیوتن متر گشتاور است.

میتسوبیشی میراژ G4: سدان های جمهو جور شهری بازاری است که هیوندای با اکسنت و کیا با ریو در آن حرف هایی برای گفتن دارند. یاریس هم نمونه ای پیروز در این سگمنت در ایران بود. آرین موتور با وارد کردن میتسوبیشی میراژ G4 می تواند به کسب سهم خوبی از این بازار امیدوار باشد. این خودروی 15 هزار دلاری که در واقع نسخه صندوق دار میراژ است، از بقیه رقبای خود ظاهری اسپورت تر را به نمابش می گذارد. البته مدل پایه آن با پیشرانه ضعیف 78 اسبی کمتر خریداری را به سوی خود جذب می نماید.

رنو کلیو: نگین خودرو توانست با فروش خوب داستر و کولیوس در سگمنت اس یووی و تلیسمان در سگمنت سدان رنو را به عنوان برندی باکیفیت در ذهن خریدار ایرانی تثبیت کند. اما در کلاس هاچ بک خبری از رنو نبود و الان فرصت خوبی است که کلیو وارد این میدان گردد. کلیو هاچ بکی با مصرف ترکیبی 6 لیتری گزینه ای ایده آل برای مصارف شهری است و می تواند با حضور در بازه قیمتی زیر 700 میلیون تومان توجه بسیاری از مشتریان احتمالی را به سوی خود جلب کند.

منبع: هفت صبح

اخبار مرتبط با خودرو را در صفحه اختصاصی خودرو گفتگوی افروز بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "خودروهای جدیدی که وارد ایران می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای جدیدی که وارد ایران می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید