راه های ورود به سواحل دریای مازندران بسته شدند

به گزارش گفتگوی افروز، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، راه های ورود به سواحل دریای مازندران بسته شدند.

راه های ورود به سواحل دریای مازندران بسته شدند

علی رجبی وندچالی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران اضافه کرد که فرمانداری ها شهرستان های ساحلی با نصب بنر و پارچه نوشته در مبادی ورودی به ساحل این موضوع را اطلاع رسانی نموده اند و ضروری است شهروندان از حضور در سواحل به خاطر اجرا نشدن طرح دریا خودداری نمایند.

وی شرح داد: با هدف کنترل بیشتر و جلوگیری از ورود مسافران و گردشگران به سواحل دریا، ناجیان غریق و ماموران انتظامی و هلال احمر علاوه بر حضور در منطقه های که طرح دریا قبلا اجرا می شد، در دیگر نقاط حادثه خیز هم حضور دارند تا اجازه ندهند کسانی که بدون توجه به بسته بودن ساحل وارد این منطقه می شوند، وارد آب شوند.

رجبی وندچالی تعداد منطقه ها حادثه خیز شناسایی شده در سواحل مازندران را 376 نقطه اعلام نمود و گفت: این منطقه ها که با نصب تابلو معین شده اند، برای شنا خطرناک هستند و ورود به آب و شنا کردن در این منطقه ها ممنوع است.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران در باره شرایط طرح دریا در منطقه های که از اوایل تیر دایر شده بود، گفت: در پی موج نو کرونا، تمامی این طرح از اوایل هفته جاری تعطیل شده و معین نیست تا چه زمانی باید تعطیل بمانند.

وی اضافه کرد: طرح دریا سال جاری تنها در بعضی شهرهای مازندران از جمله ساری، بابلسر، رویان، نوشهر و فریدونکنار از اول تیر اجرا شد و قرار بود از نیمه دوم هم در بقیه شهرستان ها فعال گردد که با توجه به وضع موجود متوقف شده است.

او ادامه داد: در منطقه های از مجریان طرح دریا نسبت به استقرار چادر اقدام نموده بود، با شیوع موج نو کرونا و با هدف جلوگیری از ورود مردم به دریا در حال جمع آوری آنها هستند.

رجبی وندچالی از حضور حدود 700 ناجی غریق و بعلاوه 500 نفر از ماموران انتظامی و هلال احمر در نوار ساحلی استان اطلاع داد و گفت: با افزایش تعداد ناجیان غریق در روزهای آینده با یاری فرمانداران در سایر شهرها، تعداد این نیروها به حدود 900 نفر افزایش می یابد تا از ورود مردم به دریا جلوگیری و در صورت بروز حوادث احتمالی امداد رسانی نمایند.

وی از مسافران و گردشگران خواست با توجه به شروع موج نو شیوع ویروس کرونا تا حد امکان به مازندران سفر ننمایند و در صورت ورود به سواحل این استان از ورود به دریا خودداری نمایند تا سلامت خود و دیگران را با خطر روبرو ننمایند.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه ورود مردم بومی و مسافران به داخل دریا خطر شیوع ویروس کرونا را بیش از پیش افزایش می دهد، گفت: طبق آنالیز های علمی، در صورت ورود فرد کرونایی به داخل دریا دیگر افراد باید حداقل 4/5 از او فاصله بگیرند تا به این بیماری مبتلا نشوند.

منبع: همگردی

به "راه های ورود به سواحل دریای مازندران بسته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های ورود به سواحل دریای مازندران بسته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید