ساخت هیدروژل برای مبارزه با بیماری پارکینسون

به گزارش گفتگوی افروز، محققان استرالیایی هیدروژلی ابداع نموده اند که با تزریق آن به مویرگ مغز مبتلایان به پارکینسون، علائم این بیماری کاهش می یابد.

ساخت هیدروژل برای مبارزه با بیماری پارکینسون

به گزارش گفتگوی افروز، محققان استرالیایی هیدروژلی ابداع نموده اند که با تزریق آن به مویرگ مغز مبتلایان به پارکینسون، علائم این بیماری کاهش می یابد.

محققان دانشگاه ملی استرالیا با همکاری انستیتوی علوم اعصاب و سلامت روان فلوری، ژلی متشکل از اسیدهای آمینه فراوری نموده اند که می تواند به مغز تزریق گردد تا به ترمیم آسیب های ناشی از بیماری پارکینسون یاری کند.

یکی از اعضای تیم توسعه در مصاحبه با رویترز گفت، از این هیدروژن می توان به اسم یک مداخله برای درمان بیماری پارکینسون و احتمالاً سایر بیماری های عصبی استفاده کرد.

این هیدروژل هنگامی که تکان داده می گردد به مایع تبدیل می گردد و به همین علت راحت تر در یک مویرگ کوچک مغز قرار می گیرد. در مرحله بعد ژل به حالت جامد تغییر شکل می دهد و فضاهای خالی با اشکال نامنظم را پر می نماید. به این ترتیب به انتقال ایمن سلول های بنیادی به بخش های آسیب دیده مغز یاری می نماید.

دیوید نیسبت، استاد دانشگاه ملی استرالیا درباره هیدروژل ابداعی محققان می گوید: چنین مداخله درمانی می تواند به طور بالقوه بسیاری از علائم بیماران گرفتار به پارکینسون را طی سال های آینده کاهش دهد.

این ژل تا کنون فقط روی حیوانات آزمایش شده و در مبارزه با اختلالات حرکتی بیماری پارکینسون در موش ها موثر بوده است. نیسبت امیدوار است آزمایشات بالینی در پنج سال آینده، پس از ثابت شدن کاربرد ژل برای استفاده انسان، شروع گردد.

استاد دانشگاه ملی استرالیا یادآور شد: فراوری هیدروژل نسبتاً مقرون به صرفه است و می توان پس از تأیید برای استفاده بالینی، نسبتاً آسان به فراوری انبوه رسید.

پارکینسون یک اختلال مغزی است که باعث لرزش و مشکل در راه رفتن، تعادل و هماهنگی می گردد و با گذشت زمان این بیماری شدیدتر می گردد. این ژل بعلاوه می تواند برای یاری به افرادی که از سایر بیماری های عصبی مانند سکته مغزی رنج می برند، استفاده گردد. تخمین زده می گردد که حدود 100 هزار استرالیایی با بیماری پارکینسون زندگی می نمایند و بیش از 10 میلیون مبتلا به آن در سراسر دنیا وجود دارد؛ ضمن اینکه هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "ساخت هیدروژل برای مبارزه با بیماری پارکینسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت هیدروژل برای مبارزه با بیماری پارکینسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید