سرقت خون پاپ ژان پل دوم برای چندمین بار

به گزارش گفتگوی افروز، هنگام بستن ساختمان کلیسای جامع در شب، رئیس اتاق مقدس سرقت جعبه حاوی یک بطری چند قطره خون را متوجه شد.

سرقت خون پاپ ژان پل دوم برای چندمین بار

به گزارش ، اسقف کلیسای جامع شهر اسپولتو در مرکز ایتالیا گفت که یک جعبه طلا و کریستال حاوی قطرات خون ژان پل دوم (در سپتامبر 2020) از کلیسای جامع این شهر به سرقت رفته است.

روز چهارشنبه، این جعبه از محراب یادبود پاپ لهستان که در سال 2005 پس از 27 سال فعالیت در سِمت پاپ درگذشت، دزدیده شد.

هنگام بستن ساختمان کلیسای جامع در شب، رئیس اتاق مقدس سرقت جعبه حاوی یک بطریِ چند قطره خون را متوجه شد. یادگار پاپ به طور موقت در کلیسای جامع اسپولتو حفظ میشد و قرار بود ماه آینده به کلیسای جدیدی در منطقه آمبریا که نام پاپ فقید روی آن گذاشته شده بود، منتقل گردد.

اسقف اعظم رناتو بوکاردو که سال ها در واتیکان از نزدیکان ژان پل بود، می گوید که تعیین نیست که این صندوق همانطور که در گذشته برای سایر آثار مقدس در ایتالیا رخ داده است، برای فدیه (کفاره) به سرقت رفته باشد یا نه.

  • شگرد جدید دزدان برای دزدی از خانه ها + فیلم

لازم به ذکر است، چند سال پیش (2013) هم بطری حاوی خون ژان پل دوم ازکلیسایی در ایتالیا به سرقت رفت. یک ظرف حاوی خون پاپ ژان پل دوم رهبر سابق کاتولیک های دنیا که در کلیسایی در شهر مورد علاقه این پاپ آکوئیلا نگهداری می شد، دزدیده شد.

در آن موقع، دادستانی شهر آکوئیلا در پی سرقت خون پاپ ژان پل دوم در کلیسای سن پترو آکوئیلا، تحقیقات خود را شروع کرد و حتی رسانه های ایتالیا از اقدام شیطان پرستان برای دزدیدن خون پاپ همزمان با برگزاری سال نوی شیطان پرستان (25 تا 29 ژانویه) سخن گفتند.

یک بار نیز در سال 2012 خون پاپ ژان پل دوم در قطاری از سوی سه دزد از دست یکی از کاردینال های نزدیک به آگوستو بالدینی به سرقت رفت.

در آن حادثه شیشه حاوی خون پاپ ژان پل دوم که در داخل کوله پشتی مخصوص کاردینال بالدینی قرار داشت، در قطار توسط سه دزد که در سقف قطار کمین نموده بودند دزدیده شد، اما پلیس پس از سه ساعت، شیشه را در حالی که داخل علف و نی کنار ریل راه آهن انداخته شده بود، پیدا کرد.

اگر می خواهید درباره میراث های عجیب کاتولیک ها بیشتر بدانید اینجا (ذخایر مقدس کاتولیک ها از زبان مقدس تا قلبی که مثل یاقوت است) را بخوانید.

منبع: تابناک باتو

انتهای پیغام

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سرقت خون پاپ ژان پل دوم برای چندمین بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت خون پاپ ژان پل دوم برای چندمین بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید