فعال شدن مجدد 11 طرح عمرانی در منطقه آزاد چابهار پس از 6 ماه تعطیلی

به گزارش گفتگوی افروز، عبدالحکیم آصفی اظهارداشت: از مهرماه سال جاری کوشش های زیادی برای تامین منابع مالی و تزریق نقدینگی به پیمانکاران انجام شد که تا کنون بخشی از مطالبات پیمانکاران در قالب تهاتر زمین به مبلغ 179 میلیارد تومان، پرداخت شده است.

فعال شدن مجدد 11 طرح عمرانی در منطقه آزاد چابهار پس از 6 ماه تعطیلی

آصفی اضافه نمود: آنچه مسلم است این اقدامات که مدیریت سازمان منطقه آزاد چابهار زمان بسیار زیادی را صرف آن نموده باعث فعال شدن 11 طرح شده که این طرح ها باعث توسعه و محرک رشد فزاینده این سرزمین خواهند بود.

وی گفت: طرح هایی همانند ساخت انبارها و احداث مجموعه گردشگری لیپار، پروژه های عام المنفعه مانند بزرگراه چابهار- کنارک به مبلغ 290 میلیارد تومان، کمربندی شهید کلانتری به مبلغ 52 میلیارد تومان، آبرسانی به روستای تیس به مبلغ 88 میلیارد تومان، مراکز جامع سلامت به مبلغ 17 میلیارد تومان و شبکه توزیع برق به مبلغ 87 میلیارد تومان در جهت تقویت زیرساخت های شهری و خدمات رسانی در حال انجام هستند.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار توضیح داد: جمع کل پیمان ها 2 هزار و 500 میلیارد تومان و مبلغ کل قراردادهای فعال یک هزار و 600 میلیارد تومان و تعداد پروژه های فعال 11 مورد است.

آصفی علت توقف پروژه ها و تعطیلی کارگاه ها را موانع قانونی پیش آمده در ساختار مدیریتی منطقه آزاد از دیماه سال 1400 تا شهریور 1401 مطرح نمود و اضافه نمود: احیای مجدد کارگاه ها با تزریق نقدینگی به پیمانکاران و مشخص منابع مالی نو برای پرداخت مطالبات پیمانکاران از جمله تهاتر صورت گرفته که این امر برای اولین بار در سازمان منطقه آزادچابهار انجام و بسیاری از مسائل حل شد.

وی اولویت بندی فعالیت های مهم پروژه ها برای رسیدن به خروجی های ملموس، برگزاری جلسات هماهنگی و توافقات با همکاران برای اجرای ادامه پروژه با اولویت بندی فعالیت ها و برنامه های پیش رو برای فعال شدن تمامی پروژه ها و استمرار فعالیت کارگاه های فعال، پرداخت مطالبات پیمانکاران و مشخص منابع مالی دیگر مانند تسهیلات منافع پروژه های راه اندازی شده، تسریع در ساخت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل و ترانزیت، گردشگری، ورزشی، روستایی برای خدمات رسانی به مردم، شهروندان و سرمایه گذاران از دیگر اقداماتی بود که همه این موارد باعث شد تا 11 طرح متوقف مانده مجددا فعال شوند.

منبع: گردشبان

به "فعال شدن مجدد 11 طرح عمرانی در منطقه آزاد چابهار پس از 6 ماه تعطیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال شدن مجدد 11 طرح عمرانی در منطقه آزاد چابهار پس از 6 ماه تعطیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید