فقرحرکتی ثمره دو سال کرونا

به گزارش گفتگوی افروز، رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی گفت: کاهش فعالیت های ورزشی به علت اپیدمی وروس کرونا باعث شده تا آمار فقر حرکتی افزایش یابد.

فقرحرکتی ثمره دو سال کرونا

احمد موذن زاده، رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران در گفت وگو با گفتگوی افروز: اظهار کرد: اپیدمی ویروس کرونا طی دو سال گذشته در راستای کاهش فعالیت های فیزیکی و فقر حرکتی در سطح عمومی جامعه و دنیا عوارض زیادی را ایجاد نموده است. موضوع قرنطینه، افزایش ساعت حضور در منزل و عدم تحرک مناسب باعث شده تا چاقی زودرس و کاهش محرک های مکانیکی لازم روی استخوان ها افزایش پیدا کند.

او اضافه کرد: با توجه به فرایند واکسیناسیون در سطح جامعه، باید فعالیت های فیزیکی و ورزشی افراد با رعایت تدابیر سلامتی و دستورالعمل های بهداشتی ادامه پیدا کند. پیاده روی روزانه در راستای بهبود شرایط قلبی تنفسی، استحکام استخوان ها، تنظیم وزن و حفظ روحیه نشاط برای همه افراد جامعه ضروری است. بعلاوه یکی از توصیه های ما بعد از پیاده روی انجام تمرینات ورزشی کششی و دویدن است.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران مطرح نمود: مجازی بودن کلاس درس برای دانش آموزان و دانشجویان و بعلاوه شرایط نشستن طولانی مدت به خصوص طی دو سال اخیر؛ باعث شده است تا از ورزش و فعالیت بدنی فاصله زیادی بگیرند. با آنالیز های که در این مدت انجام دادیم در حال حاضر حداقل در نیمی از نوجوانان و جوانان در سنین دبستان، دبیرستان و دانشگاه؛ علائمی از چاقی دیده می گردد.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با بیان اینکه کاهش فعالیت های فیزیکی و عدم ورزش روزانه افراد باعث شده است تا علائم چاقی در این سنین دیده گردد گفت: البته افزایش وزن، کاهش قدرت عضلات و پوکی استخوان از عوارض طولانی مدت فقر حرکتی محسوب می شوند که برای پیشگیری از این موضوع افراد جامعه باید فعالیت حرکتی و ورزش روزانه خود را ادامه دهند افراد بالاتر از سن 50 سال هم برای پیشگیری از مسائل قلبی عروقی و پوکی استخوان، ضروری است حرکت های فیزیکی مداوم داشته باشند.

موذن زاده در انتها توضیح داد:در مجموع توصیه ما این است که همه افراد جامعه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از منزل خارج شوند و پیاده روی روزانه و ورزش را حتما در برنامه های خود داشته باشند ادامه فعالیت های حرکتی و ورزشی به وسیله افراد جامعه باعث می گردد تا با کاهش آمار فقر حرکتی و عوارض آن رو به رو شویم.

بیشتر بخوانید:

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فقرحرکتی ثمره دو سال کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقرحرکتی ثمره دو سال کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید