لیبی، مشخص روز رای اعتماد دادن به دولت جدید

به گزارش گفتگوی افروز، رئیس مجلس لیبی روز برگزاری نشست نمایندگان این مجلس برای دادن رای اعتماد به اعضای دولت موقت وحدت ملی را معین کرد.

لیبی، مشخص روز رای اعتماد دادن به دولت جدید

به گزارش گروه بین الملل گفتگوی افروز به نقل از پایگاه خبری الوسط - لیبیا ، رئیس مجلس لیبی گفت: در صورتی که کمیته مشترک نظامی (5-5) امنیت محل برگزاری نشست نمایندگان مجلس در شهر سرت را تایید کند، مجلس در 8 مارس (دوشنبه 18 اسفند ماه) در این شهر تشکیل جلسه خواهد داد تا به اعضای دولت موقت وحدت ملی لیبی رای اعتماد دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی گفتگوی افروز بخوانید. (کلیک کنید)

عقیله صالح توضیح داد: چنانچه امکان برگزاری نشست مجلس در شهر سرت وجود نداشته باشد، این نشست در همان روز (8 مارس) در شهر طبرق برگزار خواهد شد.

وی تاکید نمود: مجلس خواهان دولت وحدت ملی است که اعضای آن از تمام مناطق لیبی انتخاب شده و توانایی لازم را برای سمت های خود داشته باشند. در این صورت است که مجلس به چنین دولتی رای اعتماد خواهد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی گفتگوی افروز بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس مجلس لیبی با بیان اینکه کشورش در حال عبور از مرحله حساسی است، گفت: در این مرحله به اختلافات جریان ها و گروه های مختلف داخل لیبی خاتمه داده می گردد لذا لازم است تمام لیبیایی ها در ساختار جدید قدرت مشارکت داشته باشند و این تنها راه برون رفت از بحران داخلی است.

وی ابراز امیدواری کرد: نمایندگان مجلس به دولت موقت وحدت ملی لیبی رای اعتماد دهند و این دولت از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته گردد.

شهر سرت در مرکز لیبی واقع شده و از شبه نظامیان و گروه های مسلح تندرو تهی است و کمیته مشترک نظامی (5-5) در این شهر مستقر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیبی، مشخص روز رای اعتماد دادن به دولت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، مشخص روز رای اعتماد دادن به دولت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید