مجازات جنجالی ورزشکار ایرانی ، محرومیت بلندمدت از همه فعالیت های ورزشی

به گزارش گفتگوی افروز، محرومیت ورزشکار ایرانی ازسوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ خبرساز شد.

مجازات جنجالی ورزشکار ایرانی ، محرومیت بلندمدت از همه فعالیت های ورزشی

به گزارش گفتگوی افروز آنلاین، شورای صدور رای ایران نادو، جعفر ناصری بوکسور خوزستانی را به علت امتناع از نمونه گیری 4 سال از همه فعالیت های ورزشی محروم کرد.

در خلال ماموریت ایران نادو در رقابتهای انتخابی تیم ملی بوکس در شهر زاهدان (1401/03/02)، تیم کنترل دوپینگ اقدام به فراخوان جعفر ناصری می نماید که پس از ابلاغ رسمی به وسیله افسر کنترل دوپینگ برای حضور در ایستگاه نمونه گیری، این بوکسور محل رقابت ها را ترک نموده و از دادن نمونه امتناع می نماید.

طبق بند 3*2 فصل دوم مجموعه قوانین ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران و تفسیر این بند اگر ورزشکاری از جمع آوری نمونه فرار کند و یا ثابت گردد از روی عمد از نمونه گیری یا دریافت ابلاغیه اجتناب نموده است عمل وی تخلف از قوانین مبارزه با دوپینگ محسوب می گردد. تخلف قصور از تن دادن به نمونه گیری می تواند عمدی یا ناشی از سهل انگاری ورزشکار باشد، حال آنکه فرار یا امتناع از شرکت در نمونه گیری رفتاری عمدی محسوب می گردد.

با توجه به اختیارات ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران و مطابق مجموعه قوانین این ستاد و محرز شدن تخلف امتناع از نمونه گیری این ورزشکار، ایران نادو این بوکسور را از تاریخ 1401/04/21 تا 1405/04/20 محروم کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مجازات جنجالی ورزشکار ایرانی ، محرومیت بلندمدت از همه فعالیت های ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجازات جنجالی ورزشکار ایرانی ، محرومیت بلندمدت از همه فعالیت های ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید