مخبر آیین نامه معافیت مالیاتی مراکز آموزشی و ورزشی را ابلاغ کرد

به گزارش گفتگوی افروز، تهران (پانا) - آیین نامه اجرایی مربوط به فهرست خدمات آموزشی، پژوهشی و ورزشی معاف از مالیات و عوارض از سوی معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.

مخبر آیین نامه معافیت مالیاتی مراکز آموزشی و ورزشی را ابلاغ کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور، آیین نامه اجرایی جزء (14) بند (ب) ماده (9) قانون اقتصادیات بر ارزش افزوده درباره فهرست خدمات آموزشی، پژوهشی و ورزشی معاف از اقتصادیات و عوارض را ابلاغ کرد.

هیأت وزیران در جلسه مورخ 26 دی 1400، در اجرای جزء (14) بند (ب) ماده (9) قانون اقتصادیات بر ارزش افزوده و در راستای ارایه مشوق های قانونی لازم به منظور افزایش فعالیت های آموزشی، پژوهشی و ورزشی در بخش های گوناگون با هدف رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی و کاهش هزینه ­های فعالین این بخش ها و ترویج ورزش همگانی در جهت تأمین هرچه بیشتر سلامتی جسمی و روانی عمومی، آیین نامه اجرایی مربوط را به تصویب رساند.

به موجب آیین نامه فوق، ارایه خدمات پژوهشی (تحقیقاتی و فناوری) و آموزشی از طریق مدارس، مراکز فنی و حرفه ای، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مراکز و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و مراکز پژوهش فناوری و سایر مراکز و مؤسسات و اشخاص دارای مجوز از مراجع ذیصلاح قانونی و نیز انجمن های علمی که از وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و حوزه عملیه قم مجوز دریافت کرده اند و همچنین ارایه خدمات ورزشی از طریق فدراسیون ها و هیأت های ورزشی، مؤسسات، مراکز، اتحادیه ها و باشگاه های ورزشی و اشخاص دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان، مشمول معافیت موضوع این آیین نامه هستند.

ابلاغ مصوبه پرداخت تسهیلات بانکی برای جبران خسارات زلزله استان های خراسان رضوی و شاقتصادی

معاون اول رییس جمهور، همچنین مصوبه تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از زلزله در استان های خراسان شاقتصادی و رضوی را برای اجرا ابلاغ کرد.

هیأت وزیران در جلسه مورخ 26 دی 1400، به منظور بازسازی بخش های خسارت دیده اماکن مسکونی شهری و روستایی و تأسیسات زیربنایی ناشی از زلزله شهریورماه در شهرستان قوچان استان خراسان رضوی و شهرستان فاروج استان خراسان شاقتصادی، با اختصاص اعتبار تا مبلغ 475 میلیارد ریال به صورت هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای و نیز مبلغ 864 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود 4 درصد روستایی و 5 درصد شهری) و بازپرداخت 5 ساله) برای تسهیلات تعمیری با ضمانت زنجیره ای موافقت کرد.

دولت همچنین سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان های یاد شده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را موظف کرد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر فرایند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مخبر آیین نامه معافیت مالیاتی مراکز آموزشی و ورزشی را ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخبر آیین نامه معافیت مالیاتی مراکز آموزشی و ورزشی را ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید