مسئول برنامه شکنجه دوران بوش، فرستاده هسته ای آمریکا شد

به گزارش گفتگوی افروز، دونالد ترامپ، مارشال بیلینگزلی را رسما به عنوان نماینده ویژه خود در امور کنترل تسلیحات منصوب کرد. پیش بینی می شود که این مقام سرپرستی اقدام برای دستیابی به توافقی هسته ای با روسیه و چین را بر عهده داشته باشد.

مسئول برنامه شکنجه دوران بوش، فرستاده هسته ای آمریکا شد

به گزارش گفتگوی افروز، کاخ سفید انتصاب مارشال بیلینگزلی به عنوان نماینده ویژه خود در امور کنترل تسلیحات را تقریبا یک ماه پس از انتشار گزارش هایی بیان نمود که حاکی از گزینش شدن او برای تصدی این مقام بودند. بیلینگزلی پیشتر در برنامه شکنجه دوران جورج بوش در زندان گوآنتانامو حضور داشته است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، این انتصاب در حالی صورت می گیرد که توافق کنترل تسلیحات آمریکا با روسیه موسوم به استارت جدید کمتر از یک سال دیگر و در پنج فوریه 2021 منقضی خواهد شد اما احتمال دارد که مدت اعتبار آن برای یک دوره پنج ساله دیگر تمدید شود.

بیلینگزلی هم اکنون مشاور وزیر خزانه داری آمریکا در امور تامین سرمایه تروریستی است.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است، بیلینگزلی تخصص زیادی در زمینه کنترل تسلیحات و تجربه گسترده ای در سیاست خارجی و امنیت ملی دارد و در بخش خصوصی، ناتو، وزارت دفاع و کمیته روابط خارجی سنا جایگاه های ارشدی را در دست داشته است.

در این بیانیه آمده است: دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا این دولت را به آغاز فصلی تازه با تلاش برای ایجاد دورانی تازه در زمینه کنترل تسلیحات موظف کرده که فراتر از پیمان های دوجانبه گذشته خواهد بود. انتصاب مارشال بیلینگزلی تاییدکننده تعهد به این ماموریت است.

باب منندز، سناتور دموکرات آمریکایی اما در انتقاد به این انتصاب گفته است، او در کمیته روابط خارجی سنا سابقه ای نامناسب دارد و از کفایت لازم برای تصدی این مقام برخوردار نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مسئول برنامه شکنجه دوران بوش، فرستاده هسته ای آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئول برنامه شکنجه دوران بوش، فرستاده هسته ای آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید