نوبخت پای صحبت بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران نشست

به گزارش گفتگوی افروز، تهران (پانا) - رییس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز (دوشنبه) در جمع بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران حاضر شد و صحبت ها و مطالبه های آنها را شنید.

نوبخت پای صحبت بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران نشست

به گزارش ایرنا، صبح امروز تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران در مقابل درب سازمان برنامه و بودجه درباره عدم اجرای همسان سازی حقوق خود تجمع کردند.

رییس سازمان برنامه و بودجه پس از اطلاع از تجمع این افراد دستور داد درب سازمان مربوطه به روی تجمع نمایندگان گگردده گردد و خود نیز در میان تجمع نمایندگان حاضر شد.

نوبخت در جمع حاضران با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری، 100درصد صورت گرفته است، گفت: آگاه شدم که در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی، فقط 30 درصد این موضوع صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با ارسال لایحه ای دو فوریتی به مجلس زمینه تقنینی همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را فراهم کردیم و همچنین منابع اقتصادی قابل ملاحظه ای را برای آن در بودجه 1400 درنظر گرفتیم.

این سخنان معاون رییس جمهوری با فریاد الله اکبر و تشویق تجمع نمایندگان روبرو شد.

رییس سازمان برنامه بودجه کشور از نمایندگان بازنشستگان تامین اجتماعی دعوت کرد تا همچون نمایندگان بازنشستگان لشگری و کشوری، جلسات هفتگی مستمری با وی داشته باشند تا متناسب سازی حقوقشان را تا حصول به نتیجه دنبال نمایند.

همچنین پیش از این محمد باقر نوبخت در گفت وگوی اینستاگرامی با بازنشستگان درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته بود که بزرگترین بودجه برای بازنشستگان در لایحه 1400 گنجانده شده تا آنچه از متناسب سازی حقوق آنها باقی مانده، اجرایی گردد.

وی تاکید نمود به قولی که به شما داده ام، پابرجا هستم. حتی برای کسانی که عضو غیرهیات علمی فرهنگیان هستند نیز این موضوع اعمال خواهد شد. این اقدام غیر قابل بازگشت است، چون قانون شده، حتی اگر دوره قانون برنامه تمام گردد، آثار حقوقی و قانونی آن متوقف نمی گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نوبخت پای صحبت بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران نشست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت پای صحبت بازنشستگان تامین اجتماعی و کارگران نشست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید