نگاه ویژه اپل به عینکی ها در نمایشگر های تازه تلفن های همراه

به گزارش گفتگوی افروز، سند ثبت اختراع جدیدی نشان می دهد که اپل روی نمایشگری کار می کند که برای اصلاح دید کاربرانی که از عینک استفاده می کنند تنظیم شده است.

نگاه ویژه اپل به عینکی ها در نمایشگر های تازه تلفن های همراه

به گزارش گفتگوی افروز به نقل از phonearena، وبلاگ Patently Apple یک گواهی ثبت اختراع را کشف کرده که اپل در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) به ثبت رسانده است. اختراعی که به این شرکت اجازه می دهد خروجی های گرافیکی بر روی یک دستگاه الکترونیکی را به صورت تصحیح شده نمایش دهد.

این پتنت همچنین در مورد وسیله ای به نام عینک حریم خصوصی توضیح می دهد که فقط به صاحب چنین عینکی اجازه می دهد محتوای روی صفحه نمایش را بخواند به همین علت افرادی که در اطراف صفحه گوشی حضور دارند نمی توانند نگاهی پنهانی به محتوای صفحه نمایش داشته باشند.

این حق اختراع به این نکته اشاره می کند که درصد زیادی از انسان ها برای دیدن صحیح نیاز به استفاده از عینک طبی یا لنز دارند. فناوری ذکر شده از طریق اپل در این سند ثبت اختراع به صفحه نمایش آیفون یا آی پد پرو اجازه می دهد تا دید کاربر را به طور اتوماتیک تصحیح کند.

به عنوان مثال، اگر کاربر نزدیک بین باشد اما عینک نداشته باشد، خروجی گرافیکی استاندارد روی صفحه نمایش داده می شود، زیرا برای مشاهده واضح صفحه از طریق کاربر نیازی به اصلاح نیست. اگر کاربر نزدیک بین از عینک استفاده می کند، صفحه نمایش می تواند به گونه ای تنظیم شود که شخصی که از دستگاه استفاده می کند مجبور نباشد عینک خود را بردارد تا صفحه را واضح ببیند.

این درخواست ثبت اختراع تازه، به اسکن تمام یا بخشی از چهره کاربر دستگاه و ایجاد نقشه عمقی اشاره می کند که برای باز کردن قفل دستگاه باید مطابقت داشته باشد. این دقیقا همان عملکردی است که Face ID انجام می دهد. این اسکن نه تنها هویت شخصی را اسکن و به عنوان کاربر اصلی دستگاه تایید می کند، بلکه می تواند نحوه تصحیح بینایی کاربر را نیز با استفاده از نقشه عمقی تعیین کند. دستگاه نتایج اسکن را ذخیره می کند تا اگر همان کاربر از طریق Face ID دوباره برای باز کردن قفل دستگاه تلاش کند خروجی صفحه به طور اتوماتیک تصحیح شود.

درباره این ویژگی گفته شده که فرض کنید از Face ID برای ثبت یک عینک خاص برای تنظیم صفحه نمایش گوشی خود استفاده می کنید. وقتی Face ID این عینک را می خواند، صفحه نمایش تنظیم می شود و در حالی که اطرافیان قادر به خواندن آن نیستند به کاربر اجازه می دهد صفحه نمایش را به وضوح ببیند.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نگاه ویژه اپل به عینکی ها در نمایشگر های تازه تلفن های همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه ویژه اپل به عینکی ها در نمایشگر های تازه تلفن های همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید