هشدار پلیس درباره تماس های از دست رفته بین المللی

به گزارش گفتگوی افروز، تهران (پانا) - رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا در خصوص کلاهبرداری از شهروندان در پوشش تماس های از دست رفته بین المللی هشدار داد.

هشدار پلیس درباره تماس های از دست رفته بین المللی

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی محمد رجبی، درباره کلاهبرداری به شیوه تماس های از دست رفته بین المللی گفت: در این شیوه کلاهبرداران یک تک زنگ یا تماس کوتاه با کاربران تلفن همراه برقرار می نمایند. در پی این تماس بعضی از مشترکان دوباره با فرد تماس گیرنده تماس می گیرند، غافل از اینکه این تماس به دلیل آنکه از سرشماره ای بین المللی برقرار شده هزینه سنگینی برای مشترک خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اغلب این تماس ها از کشورهایی با هزینه های بالای مخابراتی مثل آفریقا است، گفت: هدف از این تماس ها کسب درآمدهای غیرقانونی از مشترکین سایر کشورها است و سودی هم برای فردی که با آنها تماس گرفته شده به دنبال خواهد داشت.

رجبی از مردم خواست که در صورت مشاهده تماس های از دست رفته بین المللی از سوی شماره های ناشناس اقدام به تماس مجدد با آن شماره ننمایند، چراکه تماس نگرفتن با این شماره ها می تواند کلاهبرداران را در تحقق اهداف مجرمانه خود ناکام بگذارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هشدار پلیس درباره تماس های از دست رفته بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس درباره تماس های از دست رفته بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید