هند برای تولید واکسن کرونا با شرکت بیولوژیکال-ای توافق نامه امضا کرد

به گزارش گفتگوی افروز، هند با شرکت بیولوژیکال-ای برای تولید 300 میلیون دز از یک واکسن کرونا که هنوز در مرحله آزمایش است، توافق نامه امضا کرد.

هند برای تولید واکسن کرونا با شرکت بیولوژیکال-ای توافق نامه امضا کرد

به گزارش گفتگوی افروز، دولت هند توافق نامه ای با تولیدکننده واکسن داخلی بیولوژیکال-ای برای تولید 300 میلیون دز از واکسن ویروس کرونا (کووید-19) که هنوز آزمایشات بالینی مرحله سوم آن ادامه دارد، امضا کرد.

در بیانیه ارائه شده توسط وزارت بهداشت هند، آمده است که پیشنهاد این شرکت برای تحویل در ماه های اوت - دسامبر 2021 با تصویب گروه متخصص ملی مدیریت واکسن پذیرفته شده است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه توافق نامه ای برای دریافت 300 میلیون دز واکسن کووید-19 با شرکت بیولوژیکال-ای (Biological-E) امضا شده که هنوز تایید نشده و آزمایشات بالینی مرحله سوم آن ادامه دارد، آمده است که 15 میلیارد روپیه (تقریبا 205 میلیون دلار) بابت واکسن ها به شرکت پرداخت می شود.

واکسن مبتنی بر پروتئین که توسط بیولوژیکال-ای با همکاری دانشکده پزشکی دانشگاه بیلور در تگزاس، ایالات متحده آمریکا ساخته شده است و هدف آن ایجاد تحریک در ایمنی از طریق تولید مصنوعی پروتئین متصل به گیرنده است که باعث اتصال ویروس به سلول های انسانی می شود.

بنابر گزارش رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه، در هند مجوز استفاده اضطراری از واکسن کووید-19 تهیه شده توسط دانشگاه آکسفورد با شرکت دارویی آسترازنکا، واکسن داخلی که به طور مشترک توسط شرکت بهارات بیوتک و شورای تحقیقات پزشکی هند توسعه یافته و نیز به واکسن اسپوتنیک وی، ساخت روسیه داده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هند برای تولید واکسن کرونا با شرکت بیولوژیکال-ای توافق نامه امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند برای تولید واکسن کرونا با شرکت بیولوژیکال-ای توافق نامه امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید