چطور با وجود کرونا ورزش را رها نکنیم؟

به گزارش گفتگوی افروز، باشگاه خبرنگاران/ مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا گفت: ورزش در منزل را حتماً توصیه می کنیم که در این روز ها به مدت 30 دقیقه انجام گردد، اما نکته مهم ما در انجام ورزش این است که از حضور در محل های عمومی و پارک ها به دلیل فاصله و ارتباط نزدیک با دیگران و احتمال انتقال و انتشار ویروس پرهیز کنید.

چطور با وجود کرونا ورزش را رها نکنیم؟

مردانی اضافه کرد: اماکن عمومی و پارک ها که دست آلوده با وسایل عمومی ارتباط داشته است، یکی از راه های انتقال ویروس کرونا محسوب می گردد.

فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: همچنین در صورت تماس دست با وسایل پارک ها توصیه می گردد حتما بعداز تماس، ضد عفونی و شستشوی دست با آب و صابون انجام گردد.

عضو کمیته کشوری کرونا اعلام کرد: توصیه ما برای قطع زنجیره انتقال و انتشار ویروس کرونا مبنی بر در خانه ماندن است و فعالیت های روزانه مانند ورزش را هم می توانیم در خانه انجام دهیم تا به کاهش استرس و حفظ سلامت خود یاری کنیم.

فوق تخصص بیماری های عفونی اظهار کرد: همچنین تا حد ممکن برای پیاده روی در محل های عمومی و پارک ها حضور پیدا نکنید و در صورت ضروری بودن این امر توصیه می گردد بهداشت های فردی و عمومی مانند رعایت فاصله مناسب از دیگران، عدم حضور در مکان های پرجمعیت، شستن دست ها با آب و صابون و عدم تماس دست با وسایل عمومی پارک ها رعایت گردد.

کدام ورزش در خانه مناسب شماست؟

ورزش در خانه شامل حرکات ورزشی ساده ای است که برای تمامی عضلات حرکت خاصی در نظر گرفته شده است که بدون احتیاج به باشگاه رفتن تنها با صرف چند دقیقه در طول روز می توانید در خانه به تناسب اندام برسید که تمامی این حرکات بدون احتیاج به مربی و و امکانات خاصی که تمام این حرکات با وزن بدن انجام می گردد.

اولین گام برای ورزش در خانه گرم کردن بدن به شیوه صحیح است که با انجام حرکات کششی آغاز می گردد که این کشش در عضلات باعث افزایش دما بدن و اکسیژن رسانی بیشتر به سلول ها می گردد، بهترین تایم ورزش هم بستگی به خودتان دارد که چه ساعت از شبانه روز شاداب هستید که هم صبح می توانید انجام دهید و هم بعد از ظهر یا شب. در ادامه با چند ورزش مناسب و تاثیر گذار آشنا می شویم:

شنا سوئدی

این ورزش یک حرکت بسیار عالی و قدرتی است که تعداد زیادی از عضلات بالا تنه را درگیر می نماید که بیشترین تاثیر را بر روی عضلات سینه، سرشانه، و بازو دارد. برای انجام این حرکت باید بر روی شکم دراز بکشید و بعد از اینکه بدن را به طور کامل کشیدید، سعی کنید تعادل خود را به یاری پنجه های پا و همچنین دست ها حفظ کنید. برای آغاز به سمت پایین بروید و سپس به بالا بیایید.

طناب زدن

از حرکات ساده، اما تاثیر گذار ورزش در خانه محسوب می گردد یک روش موثر برای داشتن اندامی بدون نقص و همچنین بهترین ورزش برای بالا بردن ظرفیت ریه ها و یاری کردن به بهبود گردش خون در بدن است.

طناب زدن بهترین راه برای سوزاندن کالری است و چرا که با بالا رفتن ضربان قلب و سرعت کالری سوزی فرایند چربی سوزی هم بالا می رود. طناب زدن یکی از موثرترین ورزش هایی است که برای قلب و عروق بسیار مناسب است، زیرا باعث بالا رفتن مقاومت فیزیکی بدن می گردد.

دراز نشست

روش صحیح انجام حرکت: بر روی کمر خوابیده و زانو های خود را در یک زاویه 90 درجه نگه دارید. دست های خود را در طرفین سر قرار دهید و نوک انگشت ها را به گوش خود بچسبانید.

قسمت پایین کمر خود را به زمین فشار داده و در همین حین شانه های خود را از زمین جدا کنید و چند اینچ بالا بیاورید - این اطمینان را حاصل کنید که قسمت پایین کمر شما در تمام طول تمرین در تماس با زمین می ماند. عضلات شکم را منقبض نموده، و فشار زیادی به آن ها وارد کنید، سپس به صورت کنترل شده و آرام، تیغه شانه های خود را بر روی زمین قرار دهید.

منبع: همگردی

به "چطور با وجود کرونا ورزش را رها نکنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور با وجود کرونا ورزش را رها نکنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید