افزایش قابلیت ابزار پوشیدنی با ابرخازن کشش پذیر

به گزارش گفتگوی افروز، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدید خود، نوعی ابرخازن ابداع نموده اند که قابلیت کشش دارد و می تواند قابلیت ابزار الکترونیکی پوشیدنی را افزایش دهد.

افزایش قابلیت ابزار پوشیدنی با ابرخازن کشش پذیر

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از گیزمگ، شاید ابرخازن های بسیاری را دیده باشیم که انعطاف پذیر هستند اما تا به امروز ابرخازنی که کشش پذیر باشد، ندیده ایم. پژوهشگران دانشگاه دوک (Duke University) و دانشگاه ایالتی میشیگان (MSU) در آنالیز جدیدی کوشش نموده اند تا یک منبع انرژی کشش پذیر ابداع نمایند که برای به کار رفتن در ابزار پوشیدنی الکترونیکی مناسب باشد.

ابرخازن ها به خاطر تراکم عالی انرژی، شارژ سریع میزان قابل توجه انرژی و داشتن طول عمر بالا، شناخته شده هستند و می توانند به ذخیره انرژی زیادی یاری نمایند.

یانتنگ کائو (Yunteng Cao)، از پژوهشگران این پروژه گفت: هدف ما این است تا ابزار نوینی ابداع کنیم که می توانند تغییر شکل های مکانیکی مانند کشش یا خم شدن را بدون از دست رفتن قابلیت ابزار حفظ نمایند. اگر منبع انرژی یک ابزار الکترونیکی، کشش پذیر نباشد، کل سیستم غیرقابل کشش خواهد شد.

پژوهشگران در این پروژه، نانولوله کربنی کوچکی را روی یک برش سیلیکونی قرار دادند و پایانه های ابزار خود را با لایه نازکی از طلا پوشاندند. این روش، مقاومت ابزار را کاهش می دهد و موجب می گردد که قابلیت کشش پذیری بیشتری داشته باشد.

کائو اضافه نمود: ما هنوز برای ساخت سیستم های الکترونیکی کشش پذیری کوشش می کنیم که کامل تر باشند. این ابرخازن هنوز آن طور که مورد نظر ما است، عمل نمی کند اما ساختار کشش پذیر آن موجب می گردد که قابلیت ابزار پوشیدنی انعطاف پذیر را افزایش دهد.

این پژوهش، در مجله SSRN Electronic Journal به چاپ رسید.

منبع: اقتصاد ایران

به "افزایش قابلیت ابزار پوشیدنی با ابرخازن کشش پذیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قابلیت ابزار پوشیدنی با ابرخازن کشش پذیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید