در این ساعت ها غذا بخورید تا کاهش وزن را تجربه کنید

به گزارش گفتگوی افروز، این ساز و کار یاری می نماید تا بدن شما خودش را با تغییرات محیطی، خواب و رفتارهایی مانند غذاخوردن تطبیق دهد.

در این ساعت ها غذا بخورید تا کاهش وزن را تجربه کنید

درست است که تاثیرات نوع مواد غذایی که مصرف می کنید برای همه کاملا روشن است اما اینکه کی غذا می خوریم هم، تاثیر خاص خود را روی شرایط بدن، دریافت کالری ها و مواد مغذی دارد. زمان وعده ها و میان وعده های غذایی می تواند روی تنظیم سوخت و ساز بدن، وزن، مدیریت بیماری های مرتبط با چاقی و چرخه خواب بدن تاثیر بگذارد:

صبحانه؛ 7 صبح

محققان دانشگاه میسوری به این نتیجه رسیده اند که مصرف غذاهای حاوی پروتئین در وعده صبحانه، یک استراتژی سالم برای احساس سیری طولانی مدت در طول روز است و میل به مصرف میان وعده ها را کاهش می دهد. مصرف غلات سبوس دارد در طی وعده صبحانه هم به بهبود عملکرد روده ها یاری می نماید. به طور کلی خوردن صبحانه سرشار از مواد مغذی می تواند به مدیریت وزن و مقدار مصرف کلی مواد مغذی به وسیله بدن یاری کند.

میان وعده صبح؛ ساعت10

اگر قبل از وعده ناهار احساس گرسنگی می کنید، برترین راه انتخاب میان وعده ای سالم مانند کلم بروکلی همراه با هویج یا ماست کم چرب است. برش های سیب همراه با کره بادام زمینی هم می تواند انتخاب مفیدی باشد. غذاهایی را برای این زمان از روز انتخاب کنید که نیازمند جویدن بیشتر هستند و به شما در احساس سیری طولانی مدت یاری می نمایند.

ناهار؛ 12 و نیم ظهر

مصرف پروتئین اضافی در وعده ناهار شامل مرغ، گوشت های بدون چربی ای ماهی مهم است. مطمئن شوید که در این وعده از بعضی چربی های سالم مانند آوکادو یا روغن زیتون هم استفاده می کنید. مصرف این چربی ها برای جذب ویتامین های محلول در چربی از جمله ویتامین های دی، آ، و ای لازم است. از هر گونه غذای سرخ شده و مملو از چربی اشباع در وعده ناهار اجتناب کنید چون هضم این غذاها کند بوده و شما دچار احساس تنبلی در هنگام عصر می نماید.

عصرانه؛ ساعت 16

مصرف میان وعده 3 تا 4 ساعت بعد از وعده ناهار لازم است چون قند خون در این زمان میل به افت کردن دارد و بدن در حالت استرس فیزیولوژیکی است. مصرف پنیر به همراه بادام، و یا یک تکه میوه به جای انتخاب کربوهیدرات های ساده برای میان وعده توصیه می گردد. ماست کم چرب یا شیر شکلات هم گزینه های مناسبی هستند. دقت کنید که مصرف قهوه را تا جایی که می توانید برای وعده عصرانه در نظر نگیرید چون این کار باعث بروز گرسنگی پنهان و میل به پرخوری در شما می گردد.

وعده شام؛ 7 بعد از ظهر

یک چهارم بشقاب شام شما باید پروتئین بدون چربی باشد؛ یک چهارم دیگر غلات، یک چهارم سبزیجات و مابقی چربی های سالم. مصرف مرغ پخته شده همراه با برنج قهوه ای در کنار سبزیجات برای وعده شام توصیه می گردد.

میان وعده قبل از خواب؛ 11 شب

اگر جزو کسانی هستید که عادت به مصرف میان وعده قبل از خواب دارید بهتر است چهار ساعت بین مصرف شام تا زمان خواب صبر کنید. مصرف خوراکی های سبک مانند برش های سیب همراه با دارچین به احساس سیری و سبکی قبل از زمان خواب یاری می نماید.

در نهایت:

  • سعی کنید هر روز در زمان های مشخصی غذابخورید.
  • زمان و محتوای صبحانه تان را با وعده های غذایی دیگر تنظیم کنید.
  • ناهار را زودتر میل کنید و برای شام وعده کوچک تری در نظر بگیرید.
  • بعد از ساعت 7 شب چیزی نخورید.
  • عادات خواب خود را اصلاح کنید و به میزان کافی بخوابید. همان طور که گفتیم، قرار گرفتن در معرض نور در ساعات دیروقت شب ممکن است ساعت داخلی بدن شما را تغییر بدهد و منجر به غذا خوردن در اواخر شب گردد که این اصلا خوب نیست.
  • سعی کنید تا حداقل 45 دقیقه بعد از ورزش چیزی نخورید، خوردن غذا 45 دقیقه بعد از ورزش به جایگزینی گلیکوژن و ترمیم عضلات بدن یاری می نماید.

besthealthmag

منبع: ایرنا زندگی

به "در این ساعت ها غذا بخورید تا کاهش وزن را تجربه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این ساعت ها غذا بخورید تا کاهش وزن را تجربه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید