نرخ نفت خام به بالای 79 دلار رسید

به گزارش گفتگوی افروز، قیمت جهانی نفت در سرانجام معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران)، تحت تأثیر ریکاوری تقاضا، افت ارزش دلار و کمبود عرضه به دلیل محدودیت های فراوری اوپک پلاس، به بالای 79 دلار رسید.

نرخ نفت خام به بالای 79 دلار رسید

به گزارش گروه مالی گفتگوی افروز به نقل از سی ان بی سی، قیمت جهانی نفت در خاتمه معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران)، تحت تأثیر ریکاوری تقاضا، افت ارزش دلار و کمبود عرضه به دلیل محدودیت های فراوری اوپک پلاس، به بالای 79 دلار رسید.

اعضای اوپک پلاس این دوشنبه ملاقات خواهند کرد. این گروه به آرامی در حال تسهیل توافق کاهش فراوری خود هستند و منابع مطلع خبر می دهند احتمال این وجود دارد که با توجه به شرایط بازار، اعضای این گروه حتی فراوری خود را بالاتر ببرند.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، 1 درصد جهش کرد و به 79.13 دلار رسید تا چهارمین رشد هفتگی متوالی خود را ثبت کند. این شاخص در اواسط این هفته از 80 دلار هم بالاتر رفت تا به بالاترین قیمت در 3 سال اخیر برسد.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین آمریکا هم 0.9 درصد رشد کرد و به 75.71 دلار رسید. این شاخص هم برای ششمین هفته متوالی رشد کرد.

استفن برناک، از شرکت کارگزاری نفتی پی وی ام، می گوید منظره کوتاه مدت قیمت نفت صعودی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نرخ نفت خام به بالای 79 دلار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ نفت خام به بالای 79 دلار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید